TurkNet vdsl 70 mbps performansini 250 mbps kablo internetle alamamak

Konu turknetle alakali degil ancak yakin zamanda almanyaya tasindik ve 250 mbps kablo internet baglattik ama verdiği performans turknette aldığım 70 mbpsden daha kötü özellikle geforce now gibi hizmetlerde

Bitrate artışında veya internet yük altindayken cok fazla ping artisi oluyor bu sorunlar turknette hiç olmuyordu

Sorun iss kaynakli mi yoksa kablo internet genel olarak mi boyle bi soruna sahip açıklayabilecek olursa memnun olurum

Merhaba @BlackinOne iss ile görüşün olumlu sonuç alamazsanız upload hızınızı modem üzerinden max upload sınırınızın 5 mbps kadar altına sınırlayın. İyi günler dilerim.

1 Beğeni

50 mbps upload alıyor. Neden 5’e sınırlasın 40’a sınırlasa ya

Cevabımı dikkatli okursanız dediğinizi söylüyorum :slightly_smiling_face:

hocam benim modemimin power ışıgı yanıp yanıp sönüyor 30dkdır bekliyorum net gelmedi sadece power ışıgı yanıp yanıp sönüyor

Merhaba @Nebron açtığınız konu üzerinde dönüş sağladım.

Genellikle kablonette upload esnasında ping artışı beklenir, sizde tam tersi olmuş. Tarafınıza tahsis edilen modemde QOS seçeneği varsa ve gömülü algoritması adam akıllı çalışıyor ise bu sorununuzu çözer. Aksi halde download hızınızı 245mbitlere limitleyerek yeniden test edebilirsiniz.