TurkNet(VAE) ATLAK Bağlantı Erişim Sorunu

Merhabalar. Yapa altyapıdan VAE altyapıya geçiş için talep oluşturdum. Bugün de Telekom saha ekipleri gelip ankastreye etiket taktılar ve rica ederek kablomu bağlattım ve kullanabilir dediler. Ancak DSL ve internet ışıkları yanmasına rağmen internet hizmeti alamıyorum. Kendimce TurkNet bilgilerimi tekrar girip modemi resetlesem de çözüm olmadı. OİM sorgulama yaptığımda atak bağlantı sorunu diyor. Problem ne olabilir?

Evinizde ek yerinde beyaz mavi ve mavi kablo kısa devre olmuş. Ek yerindeki beyaz mavi beyaz maviye ve maviyi mavi kabloya bağlayın.

İkisinide düzgünce bağlayın ve elektrik bandı varsa güzel bantlayın.

Bu sorunu daha önce yaşadım. Böyle çözdüm. Türktelekom ekipleri genelde mavi beyaz ve mavi kabloları kullanır.

Merhabalar. TurkNet de VAE durumu kapalı gözüküyor. Sabaha kadar da böyle bir problem yoktu YAPA da iken. Ankastre de yanlış bağlantı olabilir mi ( Telekom ekipleri yaptı. ) Farklı bir problem olabilir mi ev dışında?

Dediğim gibi atak bağlantı diyorsa. Evinize gelen kabloda ek varsa ordaki kablo kısa devre yapmıştır. Dediğim gibi yaparsanız sorununuz çözülmesi lazım.

Teknik bilgiler kısmını ip adresini ve santrali karalayarak atabilir misiniz ?

Sistemsel VAE geçişi yapılmamış daha.

Dediğim gibi ama atak problemi varsa sorunun mavi ve mavi beyaz bağlantıda olma ihtimali yüksek. Ek yerine bir bak derim.

Anlıyorum. Bu tahmini ne kadar süre alıyor bilginiz var mı?

Oraya da baktım bir değişiklik olmadı henüz.

Pazartesi çözümlenmesi gerek.

Diğer kablolarla bağlantı olmasın. Sadece o kablolar birbirine bağlı olsun. Oranın fotosunu atabilir misiniz ?

Malesef son bandını sardım kabloya. Şu aşamada benim öngördüğüm sistemsel VAE geçişini TurkNet yapmadı, dolayısıyla halen YAPA da olduğum için internet alamıyorum. Kafamı karıştıran da Telekomun saha ekipleri biz işlemleri hallettik, TurkNet size yeni bir kullanıcı adı şifre tahsis edicek yönünde oldu. Bu doğru bir bilgi mi?

Kullanıcı adı ve şifre değişmez siz özel olarak değişim istemezseniz, ben YAPA’dan VAE’ye daha sonra tekrar YAPA’ya geçtim ama hiç değişmedi kullanıcı adı ve şifre. Her şey otomatik yapıldı, ben herhangi işlem bile yapmamıştım. Sistem üzerinden hizmetinizin aktif edilmesi gerekiyor olabilir, ben VAE’e geçince kabloyu bağlayınca gelmişti. Sizin DSL geliyor ama İnternete erişiminiz yok, büyük ihtimalle sinyal verecek TurkNet size.

Aynen öyle. Pazartesi yapılır yüksek ihtimal.

Tamamdır çok teşekkür ederim ilginiz için