Türknet vaad edilen hızdan fazlasını almak

Merhaba 10 aydır TurkNet kullanıcısıyım önceki altyapım max 100 mbps vdsl destekliyordu zorunlu olarak nakil yapmam gerekiyordu yeni adresimde max 76 mbps ve port var olarak gözüküyordu nakilimi yaptım. yapınca bana gelen max hız 65 mbps idi 2 haftanın ardından altyapımın max hızı hala 76 mbps yazıyordu. ama benim modem arayüzümde bir anda 88 olduğunu gördüm :smiley: gerçekten TurkNet iyi ki var ve iyi ki varsınız. bizi Türk Telekom’un fahiş fiyatlarından ve zorunlu taahütünden kurtarıyorsunuz :slight_smile:
modemime gelen hız ve altyapımın desteklediği max hız:

5 Beğeni

Teşekkür ederim sizde güle güle kullanın sizin ki bayağı değişikmiş kesin şöyle oldu ilk sen başvuru yaparken max 85 mbps falan diyordu o portu aldın sonra kapasite yoğunlaşınca 45 e dslam koydular :smiley:

Öyle birşey yok, dslam kilidi sadece 79xxx ve 88xxx bağlantı hızlarında oluyor…

Selamlar, gözlerimin pası silindi :star_struck: Maşallah diyelim sizlere :pray: TurkNet olarak her zaman altyapılarınızın desteklediği kadar maksimum hızları vermeye çalışıyoruz. Görüyoruz ki daha fazlasını alıyorsunuz :rocket: İyi ve sorunsuz kullanımlar…

5 Beğeni

çok teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Modeminizde güncel değil isterseniz yeni sürümü yükleyin

Taşınacağım yeni adresin sorgularında Max hız 62 mbps olarak görünüyor. Umarım sizin gibi sürpriz yaşar 100mbps’e daha yakın hızları kullanmaya devam edebilirim :confused:

Bende de Aynı Şekilde bu sorgular tam sonucu vermiyor

sorgu

1 Beğeni

Genelde Santral mesafesi 200 metreye kadar dolap boşsa 100 megabite kadar internet alabilirsiniz teorik olarak.

son sürüm nedir? atabilir misiniz?

Hocam benim değerlerde de tam tersi bir durum var. Dolabı kullanan kullanıcı sayısı az. Fakat değerler gösterildiği gibi çıkmıyor :slightly_smiling_face:

hat

Fiber gelmiş olabilir mi sizin oraya?

Veya DSL istatistiklerini paylaşır mısınız modem arayüzünden?

hat2

Fiber yok hocam sadece turksat kablo var o da ayrı zaten.

Bu değerlere göre sizin dolap mesafeniz 400 metre civarı olabilir veya iç tesisat kötü durumda olabilir

Hocam sitede oturuyorum. Sitenin girişinde Tip9 modelinde kabin var. Oradan geliyor kablo 3 yıllık site. Kabine fiber kablo getirilmiş. Fakat site içerisinde yok.

1 Beğeni

fiber olsaydı 0 metre yazması gerekiyordu büyük ihtimalle iç tesisatı çok kötü arkadaşın kabloları falan yenilemesi gerek benimde 100 metreydi eski evimde kablolarım hasarlıydı max 40 geliyordu kablolarımı değiştirdim 95 almaya başlamıştım.

1 Beğeni