Turknet serverleri düzensiz ms

999
acaba bu sunucular ne zaman düzelicek özellikle 3.hop zaten hep bi * oluyor ama çözm yok dengesiz pingler 105ms ye çıkmış mesela

Bende de aynı…

1 Beğeni

turk.net ismindeki Web sunucusu abone işlemleri ve kurumsal bilgileri içeriyor. Sizin o sunucu ile işiniz ne tam olarak?

Turknetin sitesine oyle tracert atiliyor mesela forumada forum.turk.net olarak ve ordaki pinglerin yükselmesi oyunlarda da sorun yaratıyor mesela valorantda arkad aping plotter acik oyun sunucusunu test ediyorum oynarken kıvılcım cıkıyor rakibin ustunde hasar yemiyor bi bakiyorum ping anlik cikmis yada paket kaybi olmus

trackeri 1.1.1.1 atmak mantıklı değil mi?

1 Beğeni

O Cloudflare dns icin o sen sorun yasadigin servere atman gerek ping-tracert testlerini

Mesela siz dolaptan su içince dışarıda kuraklık mı oluyor? Söylediğiniz şeylerin bir biri ile en ufak alakası yok. Her yer icmp veya tracert kabul etmek zorunda değil.

Peki evinizdeki modem kötü olduğu için ping artıyor ise bunun turk.net sunucusu ile alakası nedir?
TurkNet İnternet altyapısı ile turk.net sunucusu arasında bir bağlantı yok.

Merhabalar, günümüzde IPv4 teknoloji kullanan kullanıcılar aynı IP kullanma olasılığı olabiliyor yani 1 ip’i 10-15 kişi kullanıyor diye biliyorum ve buda MS yani ping sorunlarına neden olabiliyor.

Statik IP kullanan kullanıcılara TurkNet’in kendi abonleri arasında belirlediği IP leri kullanıyor diye biliyorum.

Dilerseniz TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden modeminizi yeniden başlatmayı deneyebilir veya IPv6 size tanımlandıysa IPv6 teknolojisine geçiş sağlayabilirsiniz.

Keşke 10-15 kişi olsa, CGNAT’ta bazen aynı ip yüzlerce bağlantıya düşüyor. Hele büyük şehirlerde çok daha fazla.

modem asus dsl ac750 onda sorun olacağını sanmıyorum olsa tüm değerleri etkiler anlık artışlar oluyo hep

ben statik ip kullanıyorum zaten hiç bir şey değişmiyor

İplerin 10, 31, 212 veya başka bir şeyle başlaması neyi ifade ediyor? Bazı insanlar şu numarayla başlayan ipleri vermeyin bana diyor. Sebebi nedir? Ben de yaklaşık 2 hafta önce statik ip aldım. Şu ana kadar pek bir sorun gözlemlemedim. Sadece konum konya görünüyor😄