TürkNet samsuna santral mi kurdu?

merhaba ben tokattan türk telekom altyapısı ile TurkNet kullanıyorum önceden hız testi yaparken otomatik türk telekom sivas altyapısını algılıyordu şimdi otomatik samsun TurkNet algılıyor bu benim için iyi bir şey mi oyunlarda etkisin görür müyüm?

Sunucu arama yerine TurkNet yazınca Samsun dışında bir çok yer daha çıkmakta.

evet fakat direkt samsuna bağlandığı için ve yeni gördüm samsuna açmışlar galiba

Santral değilde TurkNet sunucu kurdu galiba aynı zamanda bugün Adana Ankara kocaeli Bursa Konya illerine de sunucu kurulmuş acaba bununla ilgili bilgi alabilir miyiz pinglerimizde düşüş olur mu @EFG @Baran

1 Beğeni

bende merak ediyorum

Ping kaç çıkmaktadır?

18 çıkıyor önceden sivas sorgulamasında 35-40 arası çıkıyordu

Onceden olan sunucular speedtest icin aktof oldu sanirim pinglerde bir degisiklik yok valveye ping attigimda oncedende 42 çıkıyordu simdide 42

Aynen olabilir bende Adana’yım 41 felandı şuan 6 ama oyunlarda değişen yok sadece göstermelik

Dedigim gibi speedtestte aktif olmuslar sadece. Ama sppedtestte 1ms ping gormek guzel oldu :grinning:

Aynen moralimiz düzeldi azda olsa

Yurtiçi pingler de bu sayede düşüş sağlanacaktır diye düşünüyorum. Önceden tüm veriler önce İstanbul’a ardından gideceği yere gidiyordu artık kendim için söyleyecek olursam önce samsuna ardından gideceği yere gidiyor. Bu da bi nebze olsun İstanbul dışı sunucularda ping düşürüyor denebilir.

Not: türk.net in açtığı sunucular sadece hız testi sunucusu değil ise tabi ki. Ben daha denemedim deneyip yazarım.

Benim pinglerde aynı durumda ama TurkNet Adana sunucusuna attığımda istanbul TurkNet sunucusuna göre ping daha fazla çıkıyor Demekki hala İstanbul’dan dolanıp geliyor

bende sonuç böyle fiber internette değişen yok ama fiberde mevcut halen 40 Ping veriyor fiber olan

Sanırım sadece speedtest sunucusu diğer pingleri kontrol edin.

Sadece speedtest sunucusu. Çıkışlar yine İstanbul üzerinden devam ediyor. Göstermelik düşük ping.

Aynı şekil Speedtestte Bursa sunucusuda gelmiş eskiden istanbul sunucularında 12 16 arası çıkan ping 6 ya düştü bursa sunucusu ile

ping düşüşü sadece teste yaradı başka neye yarar bilmiyorum :smiley:

Test sunucusunun kişisel tatminden öteye gitmeyeceği belli. İstanbuldan dolaştıktan sonra hiçbir anlamı yok.

1 Beğeni

Çok şaşırdım samsuna sunucu kurulmuş. Bu pingi tt bile bulamıyor samsunda

ama yurtdısına pıng attıgnızda tt nın yanından bıle gecemıyor :slight_smile:

1 Beğeni