Türknet Oim in çok yavaş işlemesi

Merhaba Sayın Yönetim ve Moderatör arkadaşlar. TurkNet Online İşlem Merkezi web sayfası yenilendiğinden beri aşırı yavaş çalışıyor buna el atılması gerek bilginiz olsun.

3 Beğeni

Google chrome’da donanım hızlandırmayı kapat düzelir sanırım

Sadece TurkNet Online İşlem Merkezi yavaş. Faturalarıma tıklıyorum 30 sn sürüyor açılması. bildirimlere tıkladım 1 dakika 42 sn sürdü açılması :slight_smile:

3 Beğeni

süre mi tutuyon mübarek :joy:

Bir sayfaya tıkladığımda açılması 2 dakika sürüyorsa merak edip tutuyorum maalesef.

Çevirmeli bağlantı kullanmıyoruz burda.

6 Beğeni

Herhangi Bir sorun yok. Kısa sürede uygulama açılıyor bildirimler ise 1 sn içinde açılıyor. Android kullanıyorum. Statik ipv4 kullanıyorum

Uygulamadan bahsetmiyorum. Web sitesinin arayüzü çok yavaş. 4.5g ve fiber internet ile denedim aynı

1 Beğeni

Web sitesinde böyle bir sorun mevcut. Faturalarım sayfasının yüklenmesi 23.92 saniye sürdü. Waiting yani sunucu 23.69 sn sonra cevap vermiş. Online işlemler tarafında faturalar listelenirken bir şeyler çok uzun sürüyor. Buda TurkNet tarafında bir performans sorunu olduğunu gösteriyor.

4 Beğeni

Keşke anlatabilsem :slight_smile:

3 Beğeni

Sol sekmelere tıklarken bazı sekmeler açılışı yavaş oluyor ondan mı bahsediyorsun ? :slight_smile:

Evet. Aşırı yavaş eski arayüz bundan kat kat hızlıydı.

Konu ile birlikte bunu Enes Bey e ileteyim.

*TTFB değerini yavaşlatan başlıca etkenler şunlardır:

Kötü yapılandırılmış sunucu yapısı,
Sunucu kapasitesi sorunu (bandwidth ya da RAM vb),
Dinamik oluşturulan içerikler,
Veritabanı soruları.*

1 Beğeni

Biz yazınca iplemeyin zaten.

2 Beğeni

Kesinlikle. Bu nedenlerden birisibden dolayı TurkNet tarafında bir performans sorunu oluşuyor.

Kesinlikle bir yavaşlık var bakılması gerek bence.

bugün kullanmaya başladım tam haliyle cidden yavaşlık var

Hala yavaş faturalarıma tıkladığım zaman 23sn de giriyor :slight_smile:

çok geç giriyor bazen girmiyor özellikle kendi internetimde mobil veride biraz daha hızlı bende

Bu konu neden bu kadar uzadı faturayı 30 sn de görünce azalıyor mu?

1 Beğeni

ama geç girmemsi lazım eskiden böyle değildi yeni arayüze geçildi baya uzadı ben bazen girmiyorum bile telefonda mobil uygulama ev interneti ile girmiyo mesela

1 Beğeni