Türknet müşteriyi mağdur ediyor

Başka bir sağlayıcıya geçme işlemlerini başlattım bende de sorun çözülecek mi bakalım. @ahmetmelih

1 Beğeni

TurkNet abonesine arızalı kart/ port kendi abonesine sağlam.

Hayırlısı olsun gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim.

Abi Yapa dan Vae ye gectikten sonraki portum ile şu an ki iss deki portum aynı. Sonucta su an ki iss de kiracı. Tt nin babasının oğlu değil dimi

Aynı olduğunu bilemeyiz ki :thinking: :roll_eyes:

1 Beğeni

yapada turknetin portu vae de türktelekomun portunu kullanırsın

ISP değişiminde fiziksel bir müdahale olmuyor ki.

TurkNet vae portu ve şuanki portu aynı.

Telekomdaki arkadaşlar dan teyit ettim cuma günü abi

1 Beğeni

Teoride öyle olması gerekiyor zaten. Ama geçiş yapılan iss e göre değişme ihtimali yüksek.

Tamam teyit ettiniz de bunun başka mantıklı açıklaması yok.

Turknetdeyken Vodafone PPPoE si ile deneme yapmıştım ve 2 3 gün boyunca kopma hiç olmamıştı.

Bunun üzerine gibirnet e geçtim sorunumun yüzde 99 ihtimalle düzelmesi gerekti.

Ancak şanssızlığım devreye girdi ve yüzde 1 lik ihtimali tutturdum :joy:

Sorunum yine devam ediyor :person_facepalming::joy::joy:

+++++++++++++++

Vodafone PPPoE ile neden sorun yaşamadım orası da ayrı muamma…

Ben bu konuyu arkadaşlarıma ilettim. Detaylı olarak kontrol ettikten sonra size geri dönüş yapacağız.

Abi zaten takıldığım konu bu. Mantıklı bir açıklama olması lazım.
Yani kopmuyor şu an. Abi 12-13 mbit hizla 450 Gb olmuş indirdiğim dosya. Benim gibi hızla 450 gb harika bir boyut.
Çok enteresan.
Şu an sadece farkettigim şey Turknette görebildiğim yasaklı sitelere burada giremiyorum. tek eksisi bu. Bu da çok önemli bir sorun değil kopmanin yanında

Abi şunu da söyleyeyim. Mesela bir üst komşum. Duvar komşum. Haliyle aynı ankastre kutusundan bağlıyız. Altyapı sorgulamada aynı mesafe 984 m gözüküyor. (Yapadayken 1135 m idi) Komşunun modeminin arayüzüne girdim geçenlerde 7 db lerde Max. 9.5 mbit görüyordu.
Ben de yıllardır 9.5 mbit alıyordum. Son Yapa dan Vae ye geçişte 1 hafta bekledim. En son dayanamadım yazdım. Ya gözünü seveyim gel şu hallet diye. Sağolsun eskiden Annex A modunda bir portum var iken beni Annex M portuna aldı. Şu an 11 db ile 12,5-13 mbit alıyorum.
Allah var çocuklar yardımcı oluyor Telekom tarafında nereye bağlı olursam olayım yardımcı oluyorlar.

Dedigin gibi yaşadığım sorunu ve gecisten sonraki stabilitemi anlatmamı istemiştin. Hem burdan hem de Ene Bey e yazdım.
Sorun başka bişey abi. Adını TurkNet koysun.

Bildiğim kadarıyla ADSL de annex m oluyordu. Neyse artık sorun çözüldü ya gerisi önemli değil :hugs:

Abi ben yıllardır Annex A da internet aldım. İlk defa M yi gördüm.
Hat zayiflama A da iken 17-18 db iken M de 21 db ye çıktı ama hız da arttı.
Annex M modu Adsl de 3 mbite kadar upload destekleyen bir surummus ama hala 800 kbit te upload yapıyoruz

1 Beğeni

15 gün gözden kaçar mı bir sorun?
gözden kaçtı para iadesi yapmaz mı?
Her seferinde yarın geleceğiz diyip günlerce eve tıkıp gelmemezlik yapar mı? ve bunalrın üstüne böyle kayıt bulamıyorum der mi? Neyi savunuyorsun bana ya? Ettim zararı biliyor musun konuşuyorsun burada

Her ne kadar ben de çözüm sürecinde Turknetten memnun olmasam da, Turknetten ayrılmadan önce destek kaydı 18 gün açık kaldığı için bir sonraki fatura döneminde 68 TL lik indirim vereceğiz demişlerdi.
Bir sonraki fatura dönemini göremedim ama TurkNet sağolsun hem 68 TL indirim hem de kullanmadığım günlerin parasını iade etti.
Bu konuda haklarını yemek istemem.
Eger hizmet alamadığın, yada haksız kesildiğini düşündüğün bir ücret var ise kayıt aç ve @EFG Enes Bey den ilgilenmesini rica et.
Yardımcı olacaktır

1 Beğeni

@Ademirci, konunuz ile bizzat ben ilgileniyorum. Durumu en üst yetkili kişilere ilettim. Dönüş bekliyorum. Aldığım zaman sizinle mutlaka iletişime geçer bilgi veririm.

iss değiştirin ben değiştirdim hiçbir sorun kalmadı