TürkNet kurulum yapmadığı halde ücret alıyor

Merhaba,
2 aydır TürkNet abonesiyim. Abone olurken kurulum hizmeti istemiştim ve ekip eve geldiğinde iç tesisat arızalı olduğu için kurulumu yapamadı. Kurulum yapılmamasına rağmen 2 adet 33 TL toplam 66 TL fatura ödedim kurulum için. TürkNet’e destek kaydı açtım ve şu cevabı verdiler:

Kurulum hizmet bedeli sadece eve gelen kurulum ekipleri adına alınmamaktadır. Müşterilerimiz hizmet başlatmak için talepte bulunduğu taktirde arka planda hizmeti sizlere sunabilmek için bir takım çalışmalar başlatıyoruz. Alt yapı çalışmaları, saha ekiplerine verilen tutarlar, ankastreye kadar olan kurulum sonucu oluşan bedeldir. Tüm müşterilerimizden alınan bu ücretin iptali sağlanamamaktadır.İyi günler dilerim.

Bana “Kurulum istiyor musunuz?” diye sordular, ve opsiyonel olarak kabul ettim. Benim altyapı çalışması ile ne alakam var? O zaman ben kurulumu istemeseydim; alt yapı çalışmalarını, ankastreye kadar kurulumu ben mi yapacaktım?

Bende, hiç eve gelmeden, telefonla aradı, kurulumu yapmıştım çoktan, onay verin dedim ben kurulumu yaptım hizmet açılsın, ok dedi, hizmet açıldı, kurulum yansıdı… :))
Neyse ki sonra bir takım sıkıntılar yaşadık ve milleni’ye taşıdım o adresteki aboneliği. 2-3 ay sonra da tamamen kapattırdım. Bakalım gelecek yaz nasıl olacak… :slight_smile:

kurulum hizmeti zorunlu.