Türknet kopan düşen intervet ve hız problemi

Merhabalar,

Istanbul Altıntepe de yaşıyorum. son 2-3 gündür altyapı çalışması yapıldıktan sonra internet hızım çok kötü durumda. Şuanki hızım ve max hızım düştü. 35 mbit paket kullanıyorum ama hızım 32 ye sabitlenmiş gibi. TurkNet online işlemlerde de 25 mbit gözüküyor indirme hızım. bu arada SNR değerim yarı yarıya düştü ve Hata (pkts) her dakika artıyor. Sürekli kopuk yada yavaş servis alıyorum.
Rica etsem inceleyip yorumlarınızı yapar mısınız ?

SNR çok düşük minimum 10 olmalı stabilite için min 15 olmalı. Hızınızın düşürülmesini talep edin

Destek kaydı açın önceden bu hızlar vardı yüksek değerler vardı neden böyle düştü değin belki sorunu çözerler

Hattınız önceden iyiyse ve bu çalışma sırasında internet gidip bir süre sonra geldikten sonra böyle olduysa size tavsiyem önce modeminizi fabrika ayarlarına geri döndürüp daha sonra tekrar kurulum yapın daha sonra modem hat değerlerinizi tekrar atın bakalım. Dün bu şekilde bir arkadaşın sorunu çözülmüştü.

denedim olmadı çablarım sonu nihayete varamadı ben hüsrana komşuyum :frowning: değerleri yine kötü yine kötü.

Hızımızı düşürünce ve SNR değeri artınca CRC hataları gider mi? yada azalır mı?

Evet etki edecektir.

1 Beğeni

Merhaba Arkadaslar,

sorun türktelekom kaynaklı çıktı, 3 hafta süren mücadele sonucu eve 2 kere telekom, 1 kere TurkNet saha destek ekipleri geldi ve sorun şuan çözüldü.
SNR değerim yükseldi, max hızım yükseldi. Artık çok daha mutluyum.

1 Beğeni