Türknet Konum Problemi

Merhabalar, iyi forumlar.
Yaklaşık 7-8 aydır TurkNet kullanıyorum. Genel olarak baktığımda performansından memnunum fakat bir problemim var. Öncesinde Türktelekom müşterisiydim ve kullandığım uygulamalarda olsun, sosyal medya sitelerinde olsun sürekli olarak konumum yaşadığım şehir olan Eskişehir gözüküyordu fakat TurkNet kullanmaya başladığımda günden itibaren sürekli olarak İstanbul dan bağlanıyorum. Çok büyük bir problem değilmiş gibi gözükmesine rağmen bu durum beni rahatsız ediyor. Hangi uygulamalayı açarsam açayım otomatik olarak İstanbul da gözüküyor ve bu geçmiş loglarımda gözüküyor ve bir anlık tedirginlik yaşıyorum acaba bu ben miydim diye? Bununla ilgili yapılacak bir şey yok sanırım fakat konu hakkında detaylı bilgisi olan varsa sevinirim. Lütfen bana sorun olmayacak bunu bütün müşterilerimiz yaşıyor tarzında şeyler ile gelmeyin.

Peki bunun bir çözümü yok mu? Bu durum beni rahatsız ediyor.

https://www.whatismyip.com/ bu sitede neresi gözüküyor?

İstanbul gözüküyor.

• My IP Location: Istanbul, 34 TR
  • ISP: TurkNet Iletisim Hizmetleri A.S.

TurkNet iP Adreslerinin birçoğu İstanbul’da bulunduğu için İstanbul’a yakın şehirlerde İstanbul’dan ip verildiğine defalarca şahit oldum. Maalesef bu konuda yapılabilecek bir şey yok.

2 Beğeni

Eskişehir’in İstanbul’a yakın olduğunu çok zannetmiyorum. 350-400 kilometre gibi bir mesafe var arada.

Normal yol değil, internet omurgası üzerinden izlenen yol önemli :slight_smile: O açıdan dedim.