Türknet kesinti problemi

Merhabalar bu TurkNet kullandığım 2. ay. İlk ay bazı zamanlarda kopma vb. sorunlar yaşamaktaydım. Ancak artık internetim düzenli olarak her gün en az 10 dakikalığına gidiyor. İnternet gidiyor ancak ADSL ve internet ışığı yanıyor. Yani bağlantı da bir sorun gözükmüyor, ancak hiç bir siteye en az 10 dakika erişim sağlayamıyorum. Sorun belki modem de diye düşünüp evde ki yedek modemi taktım ancak sorun yine aynı. Değişen bir şey olmadı maalesef, hemen ardından dün internetim gittiği an destek kaydı oluşturdum. Bu gün ise cevap geldi ve hattınız da bir sorun yok dendi. Aynı gün yani bu gün tekrar kesinti oldu 5 dakika önce falan. İnternet sitelerine girmeye çalıştığımda (dns_probe_finished_no_internet) hatası alıyorum.

Google dns vb. şeyleri kullanmayı denedim ancak internete bağlanamadığım için onlarda bir çözüm olmadı.

Bu hata genelde otomatik dns atanamaması sonucu ortaya çıkıyor diye biliyorum ama emin değilim. Modem arayüzünde ki dns adreslerini 1.1.1.1 ve 1.0.0.1 şeklinde değişip deneyin.