TurkNet IPv6 beta süreci tamamlandı mı?

2020 sonlarında TurkNet IPv6’yı test ediyordu ne oldu bu süreç ne zaman kullanabileceğiz.

İstediğin zaman.

Talep eden herkese tanımlanıyor zaten

TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden yazdım ama sadece turknetin modemini kullanan kullanıcılara tanımlıyorlarmış.

TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi den Zyxel VMG3625-T50B modem kullanıcılarına tanımladıklarını söylediler.

Merhabalar, ilgili destek kaydının numarasını benimle paylaşır mısınız?

1 Beğeni

Ben herhangi bir talep oluşturmamıştım ama bana tanımlamışlar. Ben kullandığımı farketmemiştim bile. Daha sonra kopmalardan vs şikayetçi olduğum için TurkNet Online İşlem Merkezi’deki arkadaş ipv6 kapatalım bir sürede öyle deneyin demişti. Bu şekilde haberim olmuştu. Şuan TurkNet’ten aldığım modemi kullanıyorum ve ipv6 ise kullanmıyorum. İpv6 ne işime yarayacak onu dahi bilmiyorum :smiley:

Herkes kullanabiliyorsa deneyimlemek isterim bende bir sorun yaşarsam iptal ederim ama bana Turknetin modemini kullanan kullanıcılara tanımladıklarını söylediler.

Şuanda burada konuşanlardan sonra tekrar bir kayıt oluşturdum duruma göre destek kaydı numarasını ileteceğim.

İsteyen herkese tanımlanıyor modem kısıtı yok. Ama her modemde çalışmıyor niyeyse. Sadece kendi modemlerinde çalışacak şekilde ayarlama yapıldıysa bu hiç etik değil.

Modemlerin çöplüğü

Yok öyle birşey

Bende 2 tane fritzbox modem var (7530-7582) sorunsuz şekilde kullanıyorum. TurkNet modemi diye bir olay yok.

Şuanda ipv6 tanımlama yapamıyorlarmış ipv6 tanımlama ekranlarındaki bir sorundan dolayı tanımlama ve iptal etme gerçekleştiremiyorlarmış.

1 Beğeni