Turknet IPTV sorunu

arkadaşlar merhaba
yaklaşık 180 200 mb hızında gigafiber kullanıyorum ve gayet memnunum.
10 gün önce elektrik kesintisinden dolayı kopan bağlantım operatör yardımı ile tekrar sağlandı. ancak o saatten sonra IPTV ye bağlanıyorum ancak 1-2 mb hızındaki gibi dona dona ya da döne döne izliyorum. mobil veriyi açtığımda ki yaklaşık mobil veri hızı 30-40 mb hiç bir sıkıntı çıkmaz ve gayet stabil çalışırken hem mobil hem tv hem de tablette TurkNet üzerinden aynı sıkıntıyı yaşıyorum.
işin kötü yanı evde uydu bağlantısı da yok yani tek seçeneğim IPTV.
bu konuda bana yardımcı olursanız ya da yol gösterirseniz çok sevinirim.
(bu arada konu ile ilgili 3 kere arıza kaydı açmama rağmen şu ana kadar herhangi bir sonuç elde edemedim )

İlk olarak iptv kullanmak yasal değildir ama güvenli internet özelliğinin kapalı olması lazım. bunu kontrol edebilirsiniz.

1 Beğeni

Beinconnect de olabilir kaldı ki hala anten üzerinden kablolu vs yayın yapmak çok saçma ve hammede yi boşa harcamaktan başka bişey değil hepsi internet üzerinden yayına döner umarım en kısa zamanda

Güvenli internet kapalı

1 Beğeni

İptv servisine blok gelmiştir veya hız sınırlaması olabilir

aklıma geldi sordum operatöre… kesinlikle bu şekilde bir kısıtlamamız yok şeklinde cevap verdi

Tam olarak servis nedir? Çünkü aldığınız hizmet eğer stalker ise sorununuz ondandır. Ama yok dijital platform ise Amazon Prime, Netflix, Disney+ gibi (ki iptv ile aynı stream portlarını kullanmazlar) o zaman farklı bir sıkntı vardır.

Merhaba , Tv de kullandığınız İptv uygulamasının Adı nedir , yakın tarihte modem değiştirdinizmi ,

ayrıca yayın dijital platform değil…

sevgili dostum aynı yayını kendi mobil verim ile izlediğim zaman sıfır sıkıntı. mobil veri hızım da 40-50 mb. TurkNet hızı yaklaşık 150-200 mb ancak inanılmaz sıkıntılı ve çözüm bulamadım maalesef. :frowning:

Oynatıcınızla Alakalı olabilir dedim , Mobilden Telden izlersiniz doğrudur, Peki İptv uygulamasının telefondan Türknetin Sunduğu internet ile Wifide açmayı denedinizmi ?

1 Beğeni

dostum
wifi ile tüm aletlerden (tv telefon ve tablet) açıldığı anda donuyor.
youtube 4k videoda bile 1 sn bile takılmıyor.
gel gelelim telefondan mobil veriyi paylaşıma açtığımda tv tablet ve telefondan her 3 uygulama ile sıkıntısız çalışıyor.
kafayı sıyıracağım. :frowning:

1 Beğeni

yakın tarihte modem değiştirmedim hocam 5 aydan beri aynı modem

3 adet farklı uygulama kullandım
IPTV Smarters Pro
Perfect Player IPTV
ve xc ıptv player

Geçenlerde bendede oldu Ama brnimki Modem ip si değiştiğindendi, o bölümleri bi kurcala istersen

akşam bakacağım inşallah hallolur.
ilginiz ve cevaplarınız için teşekkürler.

Bein ama farklı yoldan

Evet öyleymiş :joy:

hacı murat5g abiden mi kimden aldın
ayrıca androidde tivimate smart tvlerde iptv smarters win de iptv smaters yada qmplay2 tavsiyemdir