Türknet' in Halleri

Merhaba arkadaşlar öncelikle kolay gelsin.

Zamanında bir altyapı sorunu ile ilgili konu açmıştım hatırlayan arkadaşlar belki vardır. Orda ki sorunum altyapıda bulunan internet kablolarım dışarda olması ve elektrik bantları ile paralel bağlantı yapılarak internet verilmesi idi.

Şimdi kış ayı başladı yağmurlar esintiler başladı.

O zaman kayıt oluşturduğumuz da traji komik bir cevap alarak konu kapatılmıştı :slight_smile:

Ya abi daha kış yeni başladı yağmurlar yeni başladı biz şimdi den mağdur olmaya başladık TurkNet yöneticileri nerde abi bize bir çözüm sunsunlar bu iş böyle yürürmü?

TurkNet’in altyapıya müdahale etmesi söz konusu değildir bağlı olduğunuz ilçenin telekom müdürlüğüne giderek destek isteyin.

@HKN bey ilginiz için teşekkür ederim.
İlk zamanlar zaten türktelekom a dilekçe verildi lakin ordaki cevap bağlı olduğunuz abonelik şirketi tarafından bize bildirilmesi gerekiyor oldu. TurkNet e de bunu yazarak detaylı şekilde bildirdim ama 2 günde konu kapatılmıştı

Sizce bunlarmı işi bilmiyor bizlermi cok sorunluyuz?

Artık sadece gülüyorum…

Şu an hiç bir şekilde hizmet alamıyor musunuz?

Merhabalar

Hizmet alıyorum lakin cok sık kopmalar oluyor. Video vs. İzlemek imkansız hale geldi

Modem arayüzünden hat değerlerini paylaşır mısınız mümkünse

Tabi ki şuan evde değilim sizden bir kaç saat müsaade isteyeceğim

2 Beğeni

Değerlerim bu şekilde arkadaşlar.

@ModeratriX @HKN

Fast Path moduna nasıl aldırıyorsunuz. ? 1 aydır hattımı Fast Path moda aldırmaya çalışıyorum 3 maymunu oynuyorlar.

TurkNet online işlerinden destek kaydı acarak fast path moduna geçebilirsiniz. Modem den ayar yaparak alma şansınız yok

Destek kaydı açınca böyle yanıt veriyorlar.

Hat değerlerinde bir sorun yok gibi. 65-75 mbps ile sağlıklı bağlantı olur diye düşünüyorum. Ara ara modemi kapatıp açın.

Abi benim internet değerlerimde sorun yok zaten. Bizim apartmanın altyapı kablolarında sorun var

Gebze bölgesin demi oturuyorsunuz bilmiyorum ama şuan yağmur var ve resimde gördüğünüz apartmana gelen altyapı kablosunun bantlı kısmından su giriyor ve şuan bizim apartmanda hiç kimsede internet yok. Bunun gibi şiddetli esintilerde de olmakta.

Biz apartmanca ttnet e bildirdik onlarda bağlı olduğun abonelil bize bildirsin demesi üzerine TurkNet in ttnet e bildirme yapması.
Ama güzel TurkNet im bana altyapıda sorun yok iç tesisatınızda sorun var demesi beni cidden üzüyor.

Kaptan ben TurkNet in altyapısını kullanmıyorum. Acıkcası ne desem yalan olur belki ttnet ekibi beni gözden kaçırdığı için fast e bağlamış olabilir. İstersen beni örnek göstererek tekrardan kayıt acabilirsin

Apartmanda herkes mi TurkNet abonesi?. Koparıp atın kabloyu :person_shrugging:

Tabi ki herkes TurkNet li değil ama TTNet lide yok o yüzden ilgilenen kimse olmuyor.

Kabloyu koparsak heralde yıllarca kabloyu düzelten olmaz :slight_smile:
Direği yerinden sökmek lazım :slight_smile:

Sobalı bir ev ise direk de değerlendirilebilir :smiling_face_with_three_hearts::grinning:

2 Beğeni

hayırlı günler diliyorum herkese

Uzun süre uğraşmamdan sonra sorunları çözmeyi başardık ama bu süreç beni gerçekten yordu…

OLMASI GEREKEN

BİZE AİT OLAN İSE

Buydu ama yüzsüzlük yapa yapa olması gerekeni yaptırdık.

TurkNet e teşekkür ediyorum

1 Beğeni