Türknet Hızmım Aşırı Düşük

Merhaba, Ben Normal Olarak 80 MGBS İnternet Kullanıyorum Ama Bana Şuan Gelen Hız 4 Mgbs Sadece 2 Kişi Bağlı. Ama Hızım Fazla Düşük Neden Acaba ?

1 Beğeni

Modem hat değerleri görsellerini gönderebilirmisin?

Merhaba hat değerlerinizi paylaşırsanız yetkili kişiler bakarlar

1 Beğeni

Değerleri görmeden birşey diyemeyiz.

Modem arayüzünde yer alan hat değerlerini paylaşır mısınız? Güvenlik nedeniyle IP bilgisi yer alan görseli kaldırdım.

Bilmiyorsanız; 192.168.1.1’e girin ve sonrasında "DSL Trafiği/Geçmişi/Günlüğü gibi kısımlardan hat değerlerinize ulaşabilirsiniz, daha kolay bulmanız için: Örnek: Asus bir modem veya farklı marka modem kullanıyorsanız marka/model olarak aratıp bulabilirsiniz. (Ac750 hat değerlerini öğrenme gibi)

1 Beğeni

Bumu

Merhaba, dsl panelinize baktığım zaman çok fazla CRC hatası var yani buda demek oluyor ki tesisatta sorun var veya modeminizin yazılımında sorun var.

Darkcrak’a katılıyor ve eklemek istiyorum: DSLAM kaynaklı da olabilir ama şunları deneyin:
Ankastre bağlantılarını ve kablonu kontrol ettir eğer kablon da problem varsa CAT6 23AWG Nexans, Erse, Reçber markalı kablo kullanın eğer bağlantınız da oksitlenme, gevşeme gibi unsurlar var ise yenileyin veya kablonuzda ki diğer 2 damarı kullanın. Ek, dsl prizi, splitter var ise kullanmayın/yenileyin.
Not: Ankastre bağlantısı ve eklere YAK1 kullanın.

• Paketinizi 50mb’e düşürebilirsiniz.
  • Farklı bir modem ile 1-2 gün kullanın, “Hata” değerlerine bir bakalım…
  • Modeminizi günlük kapatıp açın, reboot işlevi varsa zamanlayıcı olarak kullanın.
1 Beğeni

Modemde Sorun Varsa Nası Çözücem

Firmware güncelleyebilirsiniz veya stabil bir firmware yükleyebilirsiniz, yeni modem almanız gerekebilir ama önce sorunu kaynağı modem olup olmadığını belirlemek için komşunuzun veya yanınızda 2.ci bir VDSL modem varsa 1-2 gün kullanıp sonuçları paylaşın.

Hangi modeli kullanıyorsun.

nasıl oldu bilmiyorum ama bir tık düzeldi internetr ama hala 20 mgbit kaybım var

1 Beğeni

Merhabalar, eğer hız kaybınızın hala devam ettiğini düşünüyorsanız bize https://turk.net/online-islemler/login üzerinden modem buluşması gereken hızda buluşmuyor kategorili bir kayıt oluşturun. Arkadaşlarım hizmetinizi tekrar kontrol ederek size yardımcı olsunlar.