Turknet Hatlarımızın Tamamı interleaved modda

Bugün müşteri hizmetleriyle yaptığım görüşmeye göre fast path modu turk telekom harici bütün operatörler için kapatılmış sadece interleaved mod aktifmiş. Sanırsam fast pathı sadece turk telekom kullanıcıları kullanabiliyor

modem arayüzünden bakıyorsanız sanırım orası yanıltıyor bende de fast yazıyor. Normalde yeni zyxel modeme geçmeden önce hattım interleaved idi yeni modemi taktığım günden itibaren fast mod görünüyor ancak tracert testlerinde 2. hop 16 ms burası biraz daha işi onaylıyor gibi

ac51 var fastpath modda

Merak ettiğim bir durumdu ancak yinede sordum VAE altyapısında hepimiz interleaved kullanıyormuşuz. Bundan 3-4 yıl önce TT altyapısında 2. Hop 4 ms oluyordu son zamanlarda bu da dikkatimi çekmeye başladı

Herkes interleaved kullanmıyor. FastPath ve İnterleaved değiştirme yetkisi Türk Telekom tarafındadır. ( DSLAM yönetme yetkisi TT’de). Türk Telekom Bölgenize bağlı Türk Telekom ekiplerine ulaşabilirseniz, bu konuda isteğinizi belirtebilirsiniz ve ayrıca TurkNet Online İşlem Merkezi’den arıza kaydı açıp şansınızı deniyebilirsiniz.

2 Beğeni

Evet bazı DSLAM lar dışında çoğunluk interleaveddaymış bana iletilen buydu. Önceleri bildiğim kadarıyla mod geçişleri zar zorda olsa yapılıyordu şimdi sorduğumda aldığım cevaba istinaden fikirlerinizi almak istedim

Keenetic’te nereden bakıyoruz hangisinde olduğuna acaba?

Selftest indirin selftest içersinde crc error diye arayın, hatalar “fast” olan kısımda ise hattınız fastpath, intervaeled kısmında ise hattınız intervaeled moddadir.

Doğrulamak içinde cmd de tracert Google.com yazınca, 2. Hop a ortlama 3 - 5 ile ulaşıyorsanız fastpath, MS değeri daha fazla ise intervaeled dir

2 Beğeni

Hocam bende aynı durumdaydım destek talebi oluşturdum, Hasan Bey aradı ben mail aticam fln dedi. 1 gün sonra internet 4 saat kesildi sokata ve saha dolabı fastpath moduna çevrildi şuan fast kullanıyorum böyle deneyebilirsiniz.

Pinginiz ne durumda acaba öncesi sonrası olarak

Hocam hiç birşey değişmedi öyle diyim ama eskiden haftada 1 kopardı 1 dk fln şimdi 2 haftadır kopma yok alakası varmı bilmiyorum ping de bir şey değişmedi ama

tracert atar mısınız hocam herhangi bir yere. cmd’ye girip “tracert 1.1.1.1.” yazıp enterlamanız yeterli.

Hocam 4 hop one.one.one.one[1.1.1.1] 5.01 ms ss almaya üşendim

İstediğim ping süreniz değildi de neyse iyi forumlar hocam. :smiley: Destek kaydını ne zaman oluşturdunuz? 2 haftadır hattımı fastpath moda aldıramadım da ben.

Hocam bu yazı gelmeden yarım saat önce aradı dedi ben mail ileticem fln ertesi gün fast oldu işte

1 Beğeni

Bize denk gelmiyor ki Hasan E. gibileri :joy:

2 Beğeni

benim hattım fast gözüküyor heralde

1 gün bile değildir heralde :smiley: , bunlar bana ne gibi sıkıntı çıkarır

FEC errors fast: 302786 0
CRC errors fast: 14377 0
HEC errors fast: 0 0
FEC errors interleaved: 0 0
CRC errors interleaved: 0 0
HEC errors interleaved: 0 0

fast moddayım galiba ama 2.hop 37-38ms veriyor 1.1.1.1 e bulunduğumuz bölgeye göre değişiyor mu bu değer?

Hocam bağlantınızı kablolu biçimde yapıp, modeme wifidan hiç bir cihaz bağlı değilken yapar mısınız bu testi?