Türknet hakkında sorular destek yardım

1. TurkNet gigaFiber Karabüke gelcekmidir?
  2. TurkNet Pop noktası ankarada varmıdır?
  3. TurkNet Süperonline,Türktelekom Peering mevcutmudur?
  4. TurkNet Ankarada ip adresleri varmı lokasyon?
  5. TurkNet Altyapı testine goremi yoksa Hat değerlerine goremi paket veriyor müşterisine?
  6. TurkNet Ping sorunnlarımızı nasıl çözüyor hızlı çözüm üretiyormudur?
  7. TurkNet Yurtiçi Yurtdışında valve ve meta sunucularında hangi cıkışı kullanıyor?
  8. TurkNet Karabüke Pop/ip ve ip havuzu/Altyapı getiricekmi?
  9. Mesela birisi home ofis olarak vergi levhası filen var Kobi hizmeti alcak sizin altyapıdan ücretsiz mi geliyor Karabüke kobi hizmeti TurkNet altyapısı?
  10. TurkNet 30 gün icinde para iadesi ve ücretsiz iptal hakkı mevcut mudur?
  11. 14 gün icinde koşsulsuz olarak iptal hakkı varmı ücretsiz?
  12. TurkNet Karabük Ping değerleri nasıldır stabil mi hız düşme ping artışı varmı?
    Rica etsem CMD üzerinden tracert atarmısınız bunlara
    Tracert 85.29.18.2
    Tracert twitch.tv
    Tracert 212.64.211.91
    Tracert 1.1.1.1
    Tracert 8.8.8.8
    Tracert 146.66.155.1
    Tracert 2.18.206.101
    Atarmısınız birde. DNS için
    https://speed.cloudflare.com/ ( Konumu ile beraber) Lütfen karabük de isenzi atın testleri.
    https://ping.nextdns.io/ Lütfen karabük de isenzi atın testleri.
    İyi günler Teşekkürler.

İp en yakın lokasyondan otomatik tanımlanıyormuş cgnat olduğu için ip bloğunu da değiştiremiyoruz dediler akşam konuştum daha. Bulunduğun şehirden ip istiyorsan statik ip al dediler. Ping konusunda sitesinde şehirlerin ping haritası var şeffaflık raporu kısmında pop, steam, netflix, riot, google, facebook vs kaç ping alacağını görüyorsun o değerlere yakın oluyor. Ping konusunda sorun yaşarsan alacağın cevap şu “pinge müdahale edemiyoruz 90 ms e kadar normal” yani bir çözüm yok. Kendi yurt dışı çıkışı var sanırım 1 taneydi tam emin değilim. Telekom ve türkcell taşıcılarını kullanıyor onu kendim gördüm ip info sitesinde modem resledikçe ip ye göre değişiyordu taşıyıcı. 1 ay içerinde beğenmezseniz para iade garantisi var sitede yazıyor.

2 Beğeni
  1. PeeringDB” buradan inceleyebilirsiniz ve bazı tracert testlerinde TT ile etkileşime yani peering rotasyonu olabiliyor.
  2. Genel de altyapı durumuna göre verir ama eğer altyapınızdan fazla hız alabileceğinizi modem değerleriniz gösteriyorsa Temsilciye “paketimin yükseltilmesini talep ediyorum” diye belirtebilir, yüksek hızlar alabilirsiniz hattınız kaldırıyorsa.
  3. Ben kullanıcısı olarak memnunum tabi, bu durum altyapıdan altyapıya il’e göre değişebilir ama genel olarak ping değerleri iyi ve her hangi bir sorun oluşursa bununla ilgili hızlı aksiyon alıyor ekipler.
  4. Detaylı bilgiye sahip değilim fakat muhtemelen CGNAT havuzunu kullanırsınız ki bunun sebebi ülkemizde ki IPv4 adreslerinin tükenmesidir. Bu durum da IPv6 geçiş özellikle statik IP alabilirsiniz.
  5. Detaylı bilgi için “KOBİ'ler İçin Modem Dahil İşyeri İnternet Paketleri - TurkNet KOBİ — TurkNet
    10/11. Evet, hakkınız vardır.
2 Beğeni

Teşekkürler.

en yakın lokasyon falan değil manisadayım beni diyarbakır mardin tarafı bir bölge var hep o dairenin içine atıyor

1 Beğeni

Çözüm.