TurkNet Gigafiber alt yapısı talebi oluşturma

Teşekkürler @EFG dediğiniz gibi bug olmuş olabilir

Anlayışınız için ben size teşekkür ederim @yasin12. İyi ve sağlıklı günler dilerim.

2 Beğeni

Bu İstanbul sultangazi de çalışmalar ne zaman başlar? En son belediye kazı yasağı varmış ama şuanda öyle bir yasak yok bizzat belediyeye sordum. @EFG @CKLasT

2 Beğeni

Merhaba @EFG size özel mesaj üzerinden ulaştım, yardımınızı bekliyorum.

Özel mesaj üzerinden iletişime geçtim.

Umarım Sultangazi(Cebeci) için çalışmalar yakın zamanda başlar. @EFG

2 Beğeni

Arkadaşlar bilgi alırsanız buradan aktarırsanız sevinirim.

3 Beğeni

Net bilgi veremediklerini söyleyecekler şimdiden belli zaten :slight_smile:

1 Beğeni

Muğla’ya ne zaman geleceksiniz acaba ? Telekom ve SO her yeri kazıp evlere fiber çekmeye başladı.

Telekom çok keyfi çalışıyor, bizim burada 3 sokakta var 5 sokakta yok nasıl iş bilmiyorum. Mesela bizim sokakta yok :slight_smile:
TurkNet abonesi olduğum için fiber başvurusu taleplerimi değerlendirmiyor.

Birkaç gün önce belediyenin sene sonuna kadar kazı yasağı getirdiğini öğrendim Sultangazi’de. Forumdan bir arkadaş belediyeye gidip bu durumu sormuş. Öyle bir şey yok, TurkNet gelsin izin başvurusunu yapıp çalışmalarına başlasın demişler. Donanımhaber’de birisine de önümüzdeki sene sonu denmiş. Kim doğru söylüyor bilmiyorum. Ortalık biraz karışık. Net olan tek şey, TurkNet’in aylardır tek bir çivi çakmadığı ve uzun süre daha çakmayacağı.

2 Beğeni

Dediğin yorum yanlış hatırlamıyorsam DH deydi, sonra birisi TurkNet foruma da yazmış. Ne kadar gerçek olduğu tartışılır.
Benim şahsi fikrim Küçükçekmece deki çalışmalar bitmeden bizim burada pek birşey olmayacak.

1 Beğeni

Küçükçekmece ile ne alakası var anlayamadım. Gaziosmanpaşa’da da yoğun çalışmalar yapıyorlar. Mantıken, orada biterse belki Sultangazi’ye yarar. Eyüpsultan da uzun zamandır boşverilmiş bir yer. Hiçbir çalışma yapılmıyor. Donanımhaber’de birisi TurkNet’ten bizzat bilgi aldım, sadece bir tane fiber ekibi olduğı için hiçbir yere yetişemiyorlar cevabını aldım demiş. Kağıthane bölgesinde birebir Sultangazi’de olan durum var çok uzun zamandır. Belediye gelsin yapsın diyor, TurkNet yasak var yapamıyoruz diyor. Bu saçma döngüye biz de girip bu hizmetten daha fazla mahrum kalmayız umarım. Yukarıda bahsettiğim Sultangazi belediyesinden bilgi alan arkadaş @Serhatd

Biryerlerin bitmesi lazım, personel sayısı çok fazla değildir diye dedim. Farketmez Gaziosmanpaşa bitmeden de başlamazlar.

İhtimal dahilinde tabi. Ama onlarca yerde erteleme söz konusu. Yetişemeyeceksen şu sene içinde, şu zamana kadar diye konuşmamak lazım. Hiçbir şey planlandığı gibi sorunsuz gitmez, o ayrı. Birkaç ay sarkma olabilir. Beklenmedik durumlar olabilir. Ama 1 sene 2 sene de ertelemezsin. Umarım sorunlar her neyse çözülür de en kısa zamanda gelir. Ama dediğim gibi, uzun süre olumlu bir gelişme beklemiyorum.

1 Beğeni

“ İstanbul Güngören / Merkez Mahallesi’ne TurkNet GigaFiber gelmesini istiyorum! Çünkü dünya standartlarında ve hızında internet bir ihtiyaçtır.

:muscle: Sen de adresine dünya standartlarında internet istiyorsan, GigaFiber İstiyorum — TurkNet 'ye gel, farkındalık oluşmasına katkıda bulun!”

Var öyle bir durum bir diyenin bir dediği tutmuyor. Burada konuşulan belediye izin vermiyor diye ama gigafiber yöneticisine doğrulatamadım cevap vermedi bende üstüne gitmedim daha. Belediyede olabilir veya olmayabilir. Başka firmanın altyapı çektiğini görürsem sorun belediye değil demektir. Şuan bildiğim sadece malum telekom var bizde ve ilçe müdürlüğü bunun rahatlığıyla tekelliğini sonuna kadar kullanıyor. Şikayet mi ettin hemen haline şükret yapmıyoruz filan diye azarlıyorlar.

Siz de mi Sultangazi’desiniz? Bildiğim kadarıyla Sultançiftliği ve çevresindeki mahallelere Türk Telekom ve Superonline vızır vızır altyapı çekiyor. Daha 1-2 hafta önce yukarıda etiketlediğim arkadaşın binasına SOL altyapı getirmiş. Yukarı taraflara her şey geliyor ama 75.yıl, Zübeyde Hanım, Esentepe, Yunus Emre, Cebeci gibi daha aşağıda kalan yerlerde hiçbir şey yok şu an bildiğim kadarıyla. Her şey belediyenin o tarafa yapılıyor🤷🏽‍♂️Birkaç farklı ilçede de benzer muhabbetler olduğunu gördüm. Belediye TurkNet’e, TurkNet belediyeye atıyor topu. Benim anlamayamadığım nokta, bir bölge projeye eklendiği zaman, nasıl oluyor da bu noktaya geliniyor? Ben de bir TurkNet yetkilisine sormuştum birkaç ay önce. Belediye ile ve geriye kalan gerekli mercilerle her konuda anlaşılarak gerekli tüm izinler alınıp her şey tamamlandıktan sonra proje kapsamına alınıyor dedi. Yani bir tek TurkNet’in kazmayı vurmasına kalıyor iş demişti. Nasıl bir tezat bilmiyorum artık😄Bana sorarsanız TurkNet yetkilisine durumu doğrulatmak için biraz daha uğraşın. Çünkü başka türlü net kesin bir bilgi elde etmek mümkün değil. Genelde üstü kapalı bir şekilde geçiştiriliyor çoğu durum. El mahkum beklemekten başka çare yok ne yazık ki.

Keşke kağıthane de çalışmalar başlasa 2 gün önce üst sokagıma fiber kablo cekiliyordu ama bizim sokağa yıllardir bir çalışma bile yok bizi kimse takmıyor heralde yahya kemal mahallesi altay sokak kagıthane adresim

Planlarımız arasında var ancak ne zaman gerçekleşir konusunda net bir süre bilgisi veremiyoruz :frowning: