Turknet giga fiber

Çok merak ettiğim bir konu var TurkNet gigafiber için seçtiği bölgeleri neye göre nasıl bir kriter belirleyerek seçiyor mesela örnek olarak neden Bahçelievler de çekmeköy degil

Sanırım o bölgelerde ‘internet yenir mi’ diyen bir kesim olmadığı için :joy:

1 Beğeni

Kimse alınmasın gücenmesin ama mesela Bayrampaşa çok mu elit bölge? Ama orada gigafiber bölgeleri var. Tamam her yerde olması şuan zor kabul ediyorum ama biraz daha fazla ilçelere yayılsa iyi olurdu. Bu arada Çekmeköy’de oturmuyorum.

Ekleme: Yılların kablonet-turksat altyapısı bile çoğu ilçede yok İstanbul’da. Olan ilçelerinde anca kaymak takımı denebilecek bölgelerinde var. İstanbul’da bile çok yetersiz ve demode bir internet altyapısı varken Anadolu şehirlerini düşünemiyorum. Yazık

Bu soruya bu adreste ki 4. madde cevap olabilir diye düşünüyorum. Telkoder | Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği
Yani özet olarak geçersek tamamen duygusal ($) bir durum.

3 Beğeni

Bayrampaşa iş sahasının yoğun olduğu bir bölge

O halde o mantıkla düşünürsek Gebze’ye de full fiberlemek lazım. Yanlış anlamayın, hiçbir yeri kıskanmıyorum. Keşke her yerde olsa şu fiber.

1 Beğeni

Maslak ta öyle o şekilde düşünürsek hatta iş potansiyeli olarak çok daha ön planda Bayrampaşa ya göre

1 Beğeni

Keşke :slight_smile: gebze de ikamet ediyorum hala adsl kullanılıyor