Türknet gi̇gafi̇ber deneyi̇m

Herkese merhabalar, yaklaşık 1 ay gibi bir süredir aktif TurkNet 1000mbit kullanıcısıyım. Bu yazımda sizlere artılarını ve eksilerini anlatmak isterim.

En başta söylemek istediğim kesinlikle çok keyif verici bir deneyim yaşanıyor tarafımca. Bilgisayarımı NAS storage olarak kullanmaya bile başladım diyebilirim.
Müşteri temsilicinize 7 gün 24 saat ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Gpon’a bağlanan sarı ince kablo çok hassas bilginiz olsun narin davranmak gerekiyor.

Ping konusuna değinicek olursak eğer aktif olarak oyun oynayan birisiyim, Valorant tr sunucusuna 8-9 ms gecikme ile bağlanıyorum.

Birkaç eksik olduğunu gördüğüm fakat sorunun Türknetten kaynaklanmadığı kanısına vardığım bir kaç noktaya değinmek istiyorum.

Platformlardaki download sınırları çok can sıkıcı oluyor, steam, valorant gibi platformlarda güncelleme veyahut indirme yaparken çoğu sitede download limiti mevcut. Belirlenen limitin üzerinde indirme hızını aşamıyorsunuz. Gönül isterdi ki her platformda bu hızı son sınırlarına kadar kullanalım ama ne yazık ki kullanamıyoruz. Yurtdışı sunucularına bağlandığım zaman aynı şekilde diğer kişilerden daha düşük ms ile bağlanıyorsunuz.

1000 Download 100 Upload olan paketimde 1000Download 1000Upload alıyorum.

Ek olarak eklemek istediğim 1000Mbit ev kullanıcısı için cidden çok fazla ve sitelerdeki download sınırı yüzünden pek ehemmiyeti yokmuş gibi hissettiriyor.

Öğle saatlerinde aldığım testler ektedir. Herkese iyi forumlar dilerim.

3 Beğeni

Ayrıca şimdi aklıma gelipte söylemek istediğim, müşteri temsilcisi modeminize uzaktan erişip işlemleri halledebiliyor. Bu cidden çok güzel birşey olmuş. Wifi şifresi değiştirirken bile uğraşmadan müşteri temsilcinizi arayıp uzaktan destek ile yardımcı oluyorlar.

2 Beğeni

Güle güle kullanın 1Gbps fazla olduğu her zaman belli bir şeydi dünya buna hazır değil ama o hızları isteyen gençlerimiz hazır :slight_smile:

4 Beğeni

İyi günlerde kullanın☺️

Merhaba @keremsogan , PC başına oturduğunuz zaman kemerinizi bağlamayı sakın unutmayın :warning:Aman diyeyim uçarsınız :rocket:

8 Beğeni

1 gbps gerçekten fazla 500 mbps gibi bir paket çıksa çok güzel olur ama önce bir altyapı gelsin:)

1 Beğeni

Bence 500Mbps bile az fazla simetrik 200Mbps yeterli olacaktır. Benim bu hızım olsa evde sunucu açarım :smiley:

1 Beğeni

Ben TT altyapısında olduğumdan dahasını düşünemiyorum :smile:

dün bir operatörün paketlerine falan baktım kendi fiberindeki peketler bile TT ye iyiki varsın dedirtecek cinsten :smiley:

1 Beğeni

Hocam öncelikle hayırlı olsun, semt olarak nerede yaşıyorsunuz ?
Bizdede geleceği söyleniyor ama halen gelmedi bilgi için soruyorum. Avcılar Cihangirdeyiz biz.
Darısı başımıza :slight_smile:

1 Beğeni

Hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan. Darısın bizim başımıza diyelim ama biz gebzede hala adsl kullanıyoruz.

1 Beğeni

İşte bu yüzden upload tarafında sınırlama var. :joy::joy:

1 Beğeni

Tamamda ben o hizmete para veriyorum zaten. Benim evde açacağım sunucu ile zaten performanslı bir şeyler de olmaz. Açsam da onlara ne :smiley:

Bilmiyorum bunu da onlara sormanız gerekiyor :slight_smile:

1 Beğeni

işte bu yüzden upload yok diyecektiniz sanırım :smiley:

Yok demedim sınırlama dedim :face_with_hand_over_mouth:

2 Beğeni