Türknet Geçtim DSL bağladılar

Ben Evde yokken Geldi ekip eve geldiğimde modeme DLS ile telefon hattından çekip bağlayıp gitmişler binanın altında fiber kutusu var arıyorum açan yok bu gün normalde vdsl olarak kurulması lazımdı

hocam internetiniz aktif mi şuanda?

fiber görünmüyor zaten hocam evde dsl bağlantısı üzerinden 100mbps alabilirsiniz yanlış bir şey göremedim ben altyapı sonucunuza bakarak

VDSL destekliyor evim ama dsl bağlantı yapıldı diyorum

evet şuanda aktif bulunmakta 1 gün oldu perşembe bağlandı.

VDSL zaten bir xDSL türüdür. Erişim kabinine kadar fiber gelir ardından bakır olarak devam eder.

DSL’den kastınız ADSL mi?

Hocam dsl normal bağlantıdır eğer ki diyorsanız VDSL yerine Adsl bağlandı o zaman bilemem

yani demek istediğim baran bey normalde fiver cat6 çevirilmede vdsl değilmi ozaman yani bana telefon hattından verilmesi saçma deilmi onu demek istiyorum

hocam binanızda bulunan fiber dediğiniz kutuyu atma şansınız var mı girişinde veya elektrik odasında bulunan?

iki kutu var biri girişte biri binanın içinde bina içindekinden değilde binanın dışından telefon hattından bağlantı yapıldı onu diyorum

Hocam ilk cümlede bunu yazsaydınız daha anlaşılabilir olabilirdi bunu anlamamışız topluluk olarak. @Baran hocam bu durumda ne yapılması gerekir?

destek kaydı açarak detaylı olarak temsilciye sorunu anlatırsanız yardımcı olurlar diye düşünüyorum

Merhaba @SemihYolcu, konu hakkında hızlıca https://turk.net/online-islemler/login üzerinden bir destek kaydı açmanız durumunda arkadaşlarım size yardımcı olacaklardır. Detayları ile yaşadığınız durumu net bir şekilde anlatın. Kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçeriz.

haklısın yanlış söyledim birazda bina içindekini atıyım bidakika hemen dışarıdaki ve içerdekini çekiyorum bu gözüküyor

binanın içinde bulunan

teşşekürler bir soru daha sorucam modemde bu yazıyor ama emin deilim sormak istiyorum bağlantı türü bu doğrumu

Hattınız 100 mbps VDSL

Hocam bina içindeki kutunun sol üst köşesinde tip 11 mi yazıyor tip 21 mi? Tip 11 ise kötü, tip 21 ise iyidir. Birde bu fiber değil VDSL altyapı hipernet diye isimlendirmesi var. Telekomcular fiber derse inanmayın.

Hatta erişim türüde FTTB yani binaya kadar fiber demek. Binadan eve ise xDSL modülasyonuyla telefon kablosu üstünden gelir.