Türknet fiber dağıtım kutuları neden böyle bırakılıyor?

Hahahah harbi bu ne ya :joy::joy::joy: Allahtan duvarda merdivende çalışan kimse yokmuş yoksa üstüne takacaklarmış :joy:

@btekcan oradaki duvar geniş dar olsa yer yok diye anlarımda reklam tabelası üstüne koymak nedir bizler bildirmesek sahadakiler kafasına göre takıp gidecek başka sokakta kutu yerde geziyordu diğeri sarkmış bekliyordu türknetin bunları denetlemesi lazım yoksa çok şikayet gelir @alperenatici

Gene baştan savma iş yapılmış insan biraz sağ sol’ a bakar adamın reklam tabelasının üstüne takmışlar kutuyu ben o işyeri sahibinin yerinde olsam istemem kutuyu tabelamın üstünden çıkartırım

O reklam yasal olarak takılmış bir reklam değil kaçak yolla asmış tesisatçı yani hiç bir şey yapamaz

Tam anlamıyla görüntü kirliliği beyaz kutu siyah kutu elli tane kablo ilerde çok sıkıntı çıkacak Allah korusun deprem olsa o bina yıkılsa zaten o anda telefonlar çalışmıyor internette gidecek tüm irtibat kopacak valla bana geç gelsin ama yeraltı döşeme olsun Turksat geçen yıl kaldırım taşları sökerek 30 santim kazarak yeraltı ile fiber çekti büyük ihtimalle ona geçerim bu sistem çok internet gider kentsel dönüşüm kablo çalınması uğraşılmaz belediye nasıl izin vermiyor anlamış değilim

1 Beğeni

İzmir/Buca/Kuruçeşme Mahallesinde Süperonline bu kutuyu kullanıyor o yüzden sormuştum.Bina içlerine de kutular koydular ve aktif ettiler altyapıyı.TurkNet i bekliyoruz henüz bina içlerine kutu yerleştirmediler.

Sanki bilerek yapılmış gibi geldi bana :smiley:

@sytehel bencede öyle görünüyor dar duvar olsa neyse derdim

Kablo çalınması durumu fiber oprik kablolarda anlamsız olur. Hem 2. El olarak diğeri yok, hemde eritilip kullanılacak malzemesi yok sayılır.

1 Beğeni

Durum ekiplere bildirildi.

Bahse girerim orayı özellikle seçmişler. Deldiklerini sanmam muhtemelen silikon ile yapışmadır orasıda cillop gibi hazır :joy: . Forumda gördüğüm kutuların çoğu hep düşmüş. Duvara sabit olsa düşmez o kutular.

Dostum doğru ancak silikon nedir ya :joy: Ben sana sanayi tipi yapıştırıcı yazayım yapıştır onunla kırılır yine çıkmaz. Ki yurt dışında da delme yok askı var. Adam askı ayağını yapıştırıyor duvara (ileride kutu değişebilir vs) kutuyu da asıyor sabitliyor.

Silikon :joy::joy::joy:

Tespit için ucuz ekipmanlar var. Kullanmayınca sonuç malum.

@alperenatici Merhabalar,

Davutpaşa mahallesi Esenler konumda da bu şekilde sarkık şekilde kutu/lar mevcut ilgilenirseniz ve 59. sokak ve çevresi fodk bağlantılarının en kısa sürede yapılması için destek olursanız sevinirim.

Google Sokak Görünümü konumu: Google Maps

Ekiplere bilgi ilettim :raising_hand_man:

1 Beğeni

Her akşam dönüşümde bi beşlik çakıyorum :grinning:

2 Beğeni

Kepenge cırt’lanan telekom kablosu, havada asılı kalan F/O kutusu. Bu montajlara bakış açım:

Selam @piecess, kutuyu beşlik çakamayacağınız bir noktaya koyduk. Lütfen bu sefer de smaç basmaya kalkışmayın :pleading_face:

4 Beğeni

Tabi efendim :smile:

Hazır oraya kadar gitmişlerken babalarına rahmet 59. sokağın da fodk larını taksınlar yahu :slight_smile: Yeni makine aldım, bundan çıkan gblarca videoları upload etmek zulüm, akşamdan bırakıyorum sabaha anca… Gelin artık iki gözümün çiçee

2 Beğeni

smac da çekemiyorum artık sdgdf