Turknet Çözülemeyen Kopma Sorunum

2 haftalık TurkNet abonesiyim geldiler kurdular modem geldi 1 hafta modem ip almıyor dediler onu bekledim onu çözdüler 2 gün sonra modemim 10 dakikada bir kopmaya başladı desteğe yazdım hattınızda sorun yok dediler 10 dakikada bir kopmaya bir çözüm getiremediler internete 40 dakika girebilmek için müşteri hizmetlerine mesaj yazmam gerekiyor sürekli nasıl bişey bu anlamadım müşteri hizmetlerine yazmaktan yoruldum gerçekten

Hangi marka modem kullanıyorsunuz? Devre numaranızı gizleyin bu arada.

Turknetten yolladıkları zyxel vmg3625-t50b

Modemde problem olabilir elinde farklı bir modem varsa birde o şekilde dene.

Merhaba, modeminizde sorun olma olasılığı olabilir yani sinyali kablosuz olarak dağıttığı esnada modeminiz bir anda sinyalde kesinti oluyor ve internet anlık olarak kopukluğa uğruyor fakat modeminize kablolu olarak bağlandığınız zaman kopma olmadığını farkedeceksiniz.

Sorunun modemden kaynaklı olup olmadığını farklı bir modem üzerinden test edebilirsiniz veya kablolu olarak modeminizi test edebilirsiniz. Büyük ihtimalle modeminizde sorun var.

Genelde bu sorunlar modemlerin darbe alması sonucunda oluşuyor yani yere düştüğü zaman içerisindeki antenlerin sallanması sonucu ve zarar görmesi sonucunda oluşmaktadır.

Modem wifi özelliğini kapadım ve öyle test ediyorum sadece kablosuz olarak pc ye baglı şuan

Ekleme:
Modeminizin sinyalini engelleyecek bluetooth cihazlar var mı modeminizin etrafında?

bluetooth olarak sadece telefon var

Aktif olarak telefonunuzda bluetooth çalışıyor mu? Sadece telefonda mı sorun var?

Hayır açık ama bişeye bağlı değil

Sadece o cihaz üzerinde sorun yaşıyorsanız büyük ihtimalle bluetooth sinyali kırıyor sürekli aktif olduğu için bluetooth. Eğer sorun diğer cihazlarda da mevcut ise büyük ihtimalle dediğim gibi modemde sorun olma olasılığı var fakat bunu anlamak için ethernet kablosu ile kablolu olarak interneti kullanmanız gerekecek.

Malesef sadece ethernet kablosuylada kullandığım zamanda kopma devam ediyor

Elimde fazladan bir modem bulunmadığı içinde başka modemle deneme şansım yok malesef

Şu anda sizde bulunan modem güncel mi?

Yani 2 hafta önce TurkNet tarafından yollandı güncel olması lazım

İçindeki yazılım ismi nedir

V5. 50 G0 yazılım sanırım en günceli bu

Modemi kapatıp açıp hiç kullanmamayıda denedim kendi kendine belli bir süre sonra kırmızıya dönüyor gene internet ışığı destek saha ekibinin arayıp randevu alacağını söylüyor bu hafta içindede düzelmezse iptal edeceğim sanırım

Tekrardan merhaba, aşağıda vereceğim link üzerinden modeminizi güncellemeyi deneyin.

https://www.zyxel.com/tr/tr/support/download_landing/product/vmg3625_t50b_14.shtml?c=tr&l=tr&pid=20190116200013&tab=Firmware&pname=VMG3625-T50B

ISS lerin bizlere verdikleri modemler genelde güncel olmuyor.

Benimkinin modeli VMG3625-T50B bu farklı gibi sanki sorun çıkmasın linktede sorun var sanırım indirilmiyor