Türknet benim talebim olmadan telefon hattımı iptal etti

Merhaba,

2 ay önce Türk Telekom da olan internet ve sabit telefonumu TurkNet e geçirmek için başvurdum. İnternetim geçti, 2 ay içerisinde de takip ettim ama telefon faturam gelmedi. Bu takip sırasında geçiş işleminden kısa bir süre önce TurkNet Online İşlem Merkezi de ben talep etmeme rağmen yalın internet talebiniz alınmıştır ibaresini gördüm. Görür görmez de iptal ettim. Meğer kendileri zaten telefon hattımı direk iptal etmişler. Şimdi de bu hatalarını düzeltmelerini istiyorum lakin bunu yapamayacaklarını aynı numarayı alamıyacaklarını söylüyolar. Ben şimdi ne yapayım? Mahkemeye gitmeyi düşünüyorum. 30 yıllık telefon numaramı ben talep etmeden direk iptal etmişler.

Bildiğim kadarıyla geçişlerde tel numarası değişiyor. Bunu beyan etmiş olmalılar. Beyan etmişlerse veya imzaladığınız sözleşmede buna dair bir bilgi var ise mahkemeye de gitseniz bir şey ifade etmez.

Adı üstünde bu bir geçiş. Mobil hatlarınızda geçiş yapıldığında numaranız değişmiyor değil mi? Ki geçiş yapmışlar aslında ama hemen sonrasında güya benim yalın internet talebim olmuş iptal etmişler ki benim öyle bir talebim olmadı. Öyle bir düşüncem olsa en başında neden geçiş yaptırayım.

Doğrudur dostum. Sözleşmene iyi bak. Eğer sözleşmede telefon var ise, sen talep etmemene rağmen iptal ettiler ise başvur tabii ki. Ama o numarayı alman artık teknik olarak mümkün olmayabilir.