Türknet bahaneleri

Portum ve vdsl alabilme hızım varken bana gelen mazeret türknetden çok garip enteresan bi durum

Vae altyapısı mı kullanıyorsunuz ?

Hayır normal yapa altyapısındayım

Yapa altyapısında hızınız santrale olan uzaklığınıza göre verilir. Kaç mbps hız alıyorsunuz ?

17 15 13 oynuyor en fazla görebildiğim 17 oluyor uzaklığım ise 1700 civarı karşı komşum benimle aynı o kendisi 35 sabit görüyor ve vdslde

Vae geçiş isteyebilirsin.

1 Beğeni

Teşekkür ederim yardımınız ve ilginiz için.

1 Beğeni

Yani vae altyapısından vdsl isteyebilirim ve hızım yükselebilir diyorsunuz yanlış anlamadığım kadarıyla

Evet sorguda çıkan hızlara ulaşabilirsiniz ama unutmayın geçiş olursa bir süre internetsiz kalacaksınız.

Düzelsinde önemli olan internetsiz kalmak sıkıntı değil

Ya son bi sorum olucak ben vae altyapısına geçmek istesem herhangi bir engel olabilir mi önümde yapa kullanıyorum ama vae altyapısında kesintim ya da hız düşüklüğüm yoktu ben çok önceden vae altyapısına geçmek istediğimde hızınız yapa da daha yüksek geçiremem demişlerdi ama kontrollerimde daha yüksek hız gözüküyor yapa bana adsl ve 17 mb hız verirken vae vdsl ve 75mb hız veriyor bu yüzden beni geçirirler mi ?

Talep oluşturursanız kontrol edilir geçersiniz.

VDSL portu yoksa bulunduğunuz bölgede sizi vae ADSL e alabilirler. Bu durumda TurkNet in yazdığı doğru olabilir.

Dün geri dönüş yaptım fakat herhangi bir geri dönüş sağlanmamış bana TurkNet müşteri hizmetlerinden yardımcı olursanız sevinirim destek numarası 33301182

@ModeratriX yukarıda yüklediğim sslerde portum var gözüküyor sslere bakıp cevap verirseniz sevinirim iyi forumlar

SS lere baktım fakat her ISS in port rezervi farklıdır. Orada port olduğu bilgisi olduğu halde aylarca port için bekleyen aboneleri de gördüm. Bu yüzden bu şekilde yorum yaptım

Bakalım bekliyorum türknetin cevap vermesini çünkü kaplumbağa kadar yavaş müşteri hizmetleri yazıyorum ya 1 ya da 2 gün sonra dönüyorlar ve bahaneleri çok yoğunluktan dolayı diyorlar diğer internet sağlayıcıları onlar kadar yoğun değil sanki böyle garip bahanelere saklanmak can sıkıcı oluyor müşteri açısından

1 Beğeni

Bugün 3 gün geçmesine rağmen hala cevap alabilmiş değilim vae altyapısına geçmek istediğimi ilettim kontrol etmelerini istedim herhangi bir dönüş olmadı acaba ne zaman geri dönüş sağlanır beklemedeyim