TurkNet bağlatmadan ÖNCE/SONRA

TurkNet bağlatmadan önce alt yapı sorguladığımde 100 mbit vdsl veriyordu interneti bağlattıktan sonra tekrar alt yapı sorguladım fakat 16 mbit adsl gösteriyor yan komşuma 100 mbit gösteriyor modemim adsl olduğu için yeni modem alıp deneyemedim daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Müşteri hizmetleriyle iletişime geçtim fakat bir cevap alamadım.

modemde adsl sinyali olduğu için üst hızları göremeyebilirsiniz vdsl2 destekli modem takın 100 mbit görürsünüz

2 Beğeni

Merhaba, modeminiz ADSL destekliyor ve bu modem ile VDSL internet kullanamazsınız. VDSL modem alırsanız VDSL olarak internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Şu anda internetinizi aktif bir şekilde kullanabiliyorsanız büyük ihtimalle size ADSL olarak internet tanımlaması yaptılar ve VDSL modem alırsanız VDSL için talepte bulunmanız gerekebilir destek kaydı açarak.

2 Beğeni

Merhaba @enes_16, bana özel mesaj üzerinden müşteri numaranızı bu durumu belirterek iletir misiniz? Ben konuyu detaylı olarak inceleyeyim ve bu süreçte size yardımcı olmaya çalışayım.

1 Beğeni

Maalesef modemi bağladım 12 mbit alıyorum maksimum. Destekle iletişime geçeceğim.

Tahminim saha dolabınızda boş vdsl port olmadığı için sadece adsl altyapı gözüküyor.
Özelden yazdığım siteden bir altyapı sorgulaması yapıp ekran görüntüsünü atar mısınız?

1 Beğeni

Kendi modemini al turknetin

1
Bu şekilde.
Modemi bağladıktan sonra modeme erişim sağlayamıyorum yarın devam edeceğim canım sıkılmaya başladı.

Port var gözüküyor. Turknette Online İşlemlerden paket değişikliği ve Vdsl e geçmek istediğinizi talep edeceksiniz.
Ama tabi ki Vdsl destekli modeminiz olması lazım. Yoksa sinyal alamazsınız.
En son bildiğim kadarıyla TurkNet stok yok diye modem satışı yapmıyordu.
Santral mesafesi ve alabileceğiniz hız gayet güzel. İyi bir modem araştırın. Forum içinde bunla ilgili çok konu bulacaksınız :grinning:

1 Beğeni

Dün Keenetic Omni aldım VDSL ve ADSL destekli yarın TurkNet ile iletişime geçelim bakalım. Yardımlarınız için sonsuz teşekkürler.

@tsunami Onur, Keenetic +1 :grinning:
Hayırlı olsun Enes

1 Beğeni