Türknet Arızası Ne Zaman Çözülecek?

Kaç gündür internetim bazen normal hızında bazen 5 mbps altına düşüyor. Modem hat değerlerinde hiçbir değişiklik yok hem telefondan hem kablolu bilgisayarımdan test yapıyorum, telefonumda 1 mbps bilgisayarımda da o civarda gözüküyor. (bu arada bilgisayarımda TurkNet istanbul sunucusu gözükmüyor)

TurkNet karnesi sayfasına baktığım zaman TurkNet Diyarbakır ili omurgasında arıza olduğunu gördüm. Fakat ben bu sayfaya ne zaman girsem o arıza hiç çözülmüyor, ertesi gün olduğunda o arıza hala orada duruyor tarihi değişmiş olmuyor.

fd

bir arkadaşımda diyarbakır da , oda aynı sorunu yaşıyor. oda aktif TurkNet kullanıcısı, yaşadığı sorun. hız düşüklüğü, dalgalanma, ve en onemlisi samsung cihazlarda , çoğu uygulama internetten yararlanamıyor, bazen bir kaç sanıyelıgıne duzelıyor ama yıne eskı halıne dönüyor. turk telekom aboneside o bölgede aynı sorunu yaşıyormuş ( turk telekom abonesı ve ttnetin alt yapısını kullanan diğer servis sağlayıcılarıda yaşıyor bu durumu)
şuan ben gazi antepteyim bende aynı sorunları yaşıyorum.

Merhaba, isterseniz bu sorununuz için OİM üzerinden bir destek kaydı açarak teknik destek uzmanlarının hizmetinizi incelemesini sağlayın. Detaylı olarak kontrol ederek size konu hakkında net bir bilgi versinler.

Karşılaşmış olduğunuz durumu detaylı olarak kaydınızın içerisine yazarsanız işlem sağlamaları daha kolay olur.

2 Beğeni

OİM’deki elemanlarla uğraşmak istemiyorum, destek kaydı açsam hattınıza 35 mbps hız tanımlı bulunmaktadır diyecek o kadar.

2 Beğeni

Eğer bu durum hakkında bir kayıt oluşturmazsanız sorunun kaynağını öğrenmezsiniz. Arkadaşlarımızın hepsi alanlarında yetkili kişilerdir. Siz yine dediğim gibi bir kayıt oluşturun. Bakılsın ve size net bir geri dönüş yapılsın.

2 Beğeni

@bekir.kopuz Lütfen Diyarbakır sorunu için bir açıklama yapar mısınız?

@EFG Bu arada alanlarında yetkili kişilerdir evet ama alanlarında bilgi sahibi olduklarını düşünmüyorum. TurkNet gibi yenilikçi firmaya böyle elemanlar yakışmıyor.

Ankara Ulus 18 de aylardır çözülmüyor

Nasıl elemanlar olsun istiyorsunuz?

Ciddi bir soruysa kısa bir cümleyle cevaplayayım; bilgili ve problem çözme odaklı olmaları.

Hatta “nası olsa bana böyle yazacaklar, destek kaydı açmayayım” dedirtmeyen elemanlar.

Çalışanların bilgisiz olduğunu düşünüyorum. Zaten hiç bir şirket sıradan insanları bünyesine alıp maaş ödemez