Türknet adına aradığını söyleyen dolandırıcılar

Merhaba iyi forumlar
Bugün (06.04.2021 - 16:35) biraz önce 08506781327 numaralı telefondan arandım.

Telefondaki kişi, ismimle hitap ederek, TurkNet adına aradığını ve hizmetten memnun olup olmadığımı sordu. Ardından size Digitürk kurulumu için geleceğiz ne zaman gelelim diye sordu. Ne alaka diye çıkışıp biraz üsteleyince yüzüme kapattı.

Bu dolandırıcılara karşı dikkatli olmak lazım. Bu kişiler bizim bilgilerimize nasıl erişiyor?

2 Beğeni

Eğer gelin kurun dediğinizde sahiden Digitürk kuruluma gelecekse bu işin iki yolu olduğunu düşünüyorum

Turknetli olmanız ve isminizin biliniyor olması tesadüf olduğunu sanmıyorum ya TT nin verileri paylaşması yolundan bu durum ortaya çıkıyor ya da tek seçenek olan turknetin bu bilgileri pazarlaması sebebiyle ortaya çıkıyor

Olabilir. Yada yakın zamanda yemeksepeti olayıda olmuştu. Ondan öncede bir kaç tane hack olayı oldu. Hatta veriler torrente yüklenmişti. Oradan bile bu işi yapabilirler.

Merhabalar, son zamanlarda üzelerek karşılaştığımız durumlardan birini yaşamışsınız :frowning: TurkNet numaralarından farklı numaraların araması durumunda size söylenenlere itibar etmeyiniz. Sizi arayan numarayı paylaşmanız çok iyi olmuş. Çünkü bu sebeple kullanıcılarımızı dolandırmak maksadıyla arayan tüm numaraları biz havuzumuzda tutuyor daha sonra savcılığa verip suç duyurusunda bulunuyoruz.

4 Beğeni

Aynı şekilde benimde aradılar. 99lira paketimin 39 lirasının Digitürk bedeli olduğunu söylediler. Ücretsiz aktifleştirelim 12ay taahhütlü gibi olur ama cayma bedeli olmaz dediler. Şüpheli gelince ben bir düşüneyim dedim, siz bilirsiniz deyip yüzüme kapattılar. Numara: 0850 520 5312

1 Beğeni

Bu numaralara itibar etmeyiniz ben gerekli birime iletiyorum, bize ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu şekilde arayan numaralar hakkında suç duyurusunda bulunmaktayız.

1 Beğeni

Ben de bugün 0850 520 09 47 tarafından arandım. Turknetden aradıklarını ve hizmetten memnun musunuz diye sordu. Ne tesadüftür ki 3 5 gün önce kullanmaya başladım. Benim hakkımda bu bilgilere nasıl sahipler.99tllik paketimin içeriği olan 33 tlye d smart üyeliğinizi kullanmaya başlamak için birazdan aranacaksınız dendi. Tc ve sesli onay aldılar. Bir anlık dalgınlık yemek yicem diye geçistirdim onayladım. D smart üyeliğini de yapmışlar onu iptal ettim de adıma başka bir şey yapabilirler mi napim ben?

bu işin sonu yok tt ve TurkNet müşterilerin bilgilerini paylaşmış (büyük ihtimal satmışlar araplara) önü alınamaz bu işin digitürke herhangi bi yaptırım dava vs açıldığını duymadım burdaki yetkililere de pek itibar etmeyin geçiştiriyolar sadece…

Böyle bir durum kesinlikle söz konusu bile olamaz, TurkNet tarafında datalar güvenli bir şekilde korunmaktadır emin olabilirsiniz. Arayan numaralar ile ilgili gerekli birim takibi yapıp yasal süreci başlatmaktadır.

Merhaba, dün saat 18.18’de (850) 520 08 31 tarafından arandım. Bana da türknetten aradıklarını, yeni abone olduğum için hizmetten memnun olup olmadığımı, internet kesintileri yaşayıp yaşamadığımı sordular, hiçbir sorun yok dedim. Ardından yalın internet kullandığımı ve bunun artık 118.90 kuruş olduğunu eğer 99 tl ile devam etmek istiyorsam dsmart ile bir paketleri olduğunu adımı soyadımı, tc kimlik numaramı, evime kaç hız aldığımı, daha iki hafta önce taşındığım evimin adresini bana söylediler. Uzun uzun bir şeyler anlattılar ama kalabalık bir ortamdaydım bu yüzden bunu sonra halledebilir miyiz şu an tam anlayamıyorum dediğimde ise faturamı hemen güncellemeleri gerektiğini bu yüzden hemen onay vermem gerektiğini söylediler ve ben de sesli bir şekilde onay verdim. Daha sonra dsmart tarafından aranacağımı onlara da onay vermemi söylediler fakat dsmart aradıgında 36 ay taahhüt deyince bunu istemediğimi turknetle iletisime gececegimi belirttim ve bana bizim turknetle bir paketimiz yoktur basvurunuzu iptal mi etmek istiyorsunuz dediler evet dedim ve kapattım. İlk arayanlara onay vermemden dolayı başıma bir şey gelmez heralde, ne yapsam bilemedim /;

Bu kadar bilgiye nasıl ulaştılar onu da anlayamadım açıkçası, yemeksepeti olayından falan da olamaz çünkü bu adresim kayıtlı bile değil