Türknet adına aradığını söyleyen dolandırıcılar

Merhaba iyi forumlar
Bugün (06.04.2021 - 16:35) biraz önce 08506781327 numaralı telefondan arandım.

Telefondaki kişi, ismimle hitap ederek, Türknet adına aradığını ve hizmetten memnun olup olmadığımı sordu. Ardından size Digitürk kurulumu için geleceğiz ne zaman gelelim diye sordu. Ne alaka diye çıkışıp biraz üsteleyince yüzüme kapattı.

Bu dolandırıcılara karşı dikkatli olmak lazım. Bu kişiler bizim bilgilerimize nasıl erişiyor?

2 Beğeni

Eğer gelin kurun dediğinizde sahiden Digitürk kuruluma gelecekse bu işin iki yolu olduğunu düşünüyorum

Turknetli olmanız ve isminizin biliniyor olması tesadüf olduğunu sanmıyorum ya TT nin verileri paylaşması yolundan bu durum ortaya çıkıyor ya da tek seçenek olan turknetin bu bilgileri pazarlaması sebebiyle ortaya çıkıyor

Olabilir. Yada yakın zamanda yemeksepeti olayıda olmuştu. Ondan öncede bir kaç tane hack olayı oldu. Hatta veriler torrente yüklenmişti. Oradan bile bu işi yapabilirler.

Merhabalar, son zamanlarda üzelerek karşılaştığımız durumlardan birini yaşamışsınız :frowning: TurkNet numaralarından farklı numaraların araması durumunda size söylenenlere itibar etmeyiniz. Sizi arayan numarayı paylaşmanız çok iyi olmuş. Çünkü bu sebeple kullanıcılarımızı dolandırmak maksadıyla arayan tüm numaraları biz havuzumuzda tutuyor daha sonra savcılığa verip suç duyurusunda bulunuyoruz.

4 Beğeni