Turknet 4ms Ping

Konya merkezde pingim min 30-40 çıkıyor kablolu testte. Yani yurt içi pinglerde çok yüksek nereye gidecek olursak olalım İstanbuldan dolaşıyoruz.

Google için tracert ve ping sonuçlarım.

image

Gariptir ki ben statik IP alınca çıkıyorum İstanbuldan. Statik IP ile ne oluyor ise pingim ciddi oranda düşüyor.

evet çok iyi bişey bu birde ben atayım size tracert testini

1 Beğeni

1 Beğeni

Evet siz Istanbuldan dolaşıyorsunuz. Başlarda benimde böyleydi. 1 - 2 ay önce bu pingleri almaya başladım. Statik IP ile de 22 ms alıyordum daha önceden. Ankara’da bir arıza oldu. Hızım 1 Mbpsye düştü fiberde. Sonra ping gün gün azaldı.

1 Beğeni

Anlamıyorum yani speedteste 30 gösteriyor. Ama gelgelelim ki istanbuldan dolaşıyor ve geforce now pubg zula lol cs go gibi birçok oyun oynuyorum binamdaki tt abonesi kuzenimden 20 ms hatta bazen 30 ms fazla ping alıyorum. vdsl de bu kadar fark etmesi çok acı verici gerçekten. Tamam hızda üstüne yok ama internet demek hız demek değildir yani. NextDNS kullanıyorum onun etkisi mi anlamadım.

1 Beğeni

TT de pinglerin düşük olması aslında normaldir. TT nin ara bağlantıları çok iyi. Bunun sebebi de o TT.

ah ne yapsak ah ne yapsak. çıldıracam ping yüzünden pc den olacam az kaldı

1 Beğeni

buna ne demeli peki ?
yurt içi pingler güzel iken bir an gg oluyor :smiley:

Herkeste yükseldi yurtiçi. Ortalama 7-8 ms fazla pingim Rize den İstanbul a

Statik ip yokken güzel sonuç bana kalırsa. 3-4 ay önce 60-70 arasıydı ilerleme var

Bu da ilk 3 dnsdeki değişim 1 buçuk ay öncekiyle bugün :smiley: Garip bir sonuç 4-5 kere yeniledim hep aynı çıkıyor
ScreenShot_20210614033908

Bu arada benim istanbula en düşük pingim 16 ancak istanbulda oturan arkadaşımla beraber oynarken pingimiz 10 bunun açıklaması var mı? ( TT abonesi )

Hiçbir fikrim yok valla ama benim bağlantılar çok dolanıyor o kesin :confused:

hocam bu sunucu bursaya da açıldı açılmadan önce pubg mobile de 40 60 ms oynuyordum şuan sabit 20 ms gnow a 25 ms alıyordum şuan 12 falan ayrıca bursadaki sunuculara 20 25 ms alırken şuan 8 10 arasına düştü sanki göz boyamaktan biraz ötede gibi :smiley:

1 Beğeni

Geçenlerde fark ettiğim üzere Türk Telekom’un speedtest.net Samsun sunucusu aslında Ankara’da. Samsun’dan TurkNet ile buraya ulaşmaya çalışınca Samsun->Istanbul->Ankara rotasını izliyorsunuz, 20+ ms’nin sebebi o. @muhep @sinanugurlu @quickally

sunucu adresi bu: sam1speedtest.turktelekom.com.tr

Ankara’da bu sunucuya Türk Telekom üzerinden 1-2 ms’de erişiyorum.

Bilemiyorum gerçekten yani Santralin ankarada olma ihtimalini sanmıyorum. 4-5 katlı binası var samsunda TT’nin santralide içeride sanıyorum ama :smiley: