Türk Telekomdan Türknet'e Geçiş (Fiber Kutu)

Merhabalar Türk Telekomdan TurkNet’e Geçiş Yaptım Fiber internet’e , Aklıma Takılan Birkaç Soru Var Cevaplarsanız Sevinirim

Türk Telekom Beni Arayarak Fiber İnternet’e geçmek istermisiniz Diye Sordu Kabul Ettik , 10 gün içinde tüm Tüm Herşeyin Halledilip Fiber’e geçiş yapacaklarını söylediler Ertesi Gün Binaya Gelip Doğalgaz Borularının Yanından Tüm Dairelere Kablo Çektiler , Herşey buraya kadar çok güzel ilerledi Ama Binaya Fiber Kutu Koymak için defalarca türk telekom merkezine gidip gidip geldik bugün yarın diye diye 3 ay geçti en son gittigimizde 6 ay sürer dediler daha telekom binasından ayrılmadan hemen türkneti arayıp geçiş işlemlerini başlattık

1 - Binada Herşey hazır sadece Fiber kutu konması gerekiyo bu ne kadar sürer ?

2 - Türk Telekomdan Fesih Faturasını nasıl alıyoruz TurkNet’e göndermek için ?

Online İşlem Merkezine ekleyebilirsiniz, belgelerim kısmından.

1 Beğeni

iptal ettiğiniz zaman size çıkan fesih faturası mail adresinize gelir muhtemelen bana gelmemişti arayıp müşteri hizmetlerine fesih faturamı istiyorum dedim ve mail adresime gönderdiler ama fiber yeni gelmiş eğer turk teelekom bağlandıktan sonra 15 gün içinde iptal ederseniz fesih faturası da çıkmaz. Bu arada eğer yoksa davet kodumu bırakıyorum TurkNet 'e ileterek ikimize de 1 ay bedava internet kazandırabilirsiniz : YXT18VV35MIU

Fiber’e geçiş yaptıkları zaman taahhüt Süremi 2 yıl uzatmışlar iptal ettigim zaman 2 aylık ceza ödemem gerektigini söylediler ama bu saatten sonra türk telekom hayatta kullanmam kredi çeker yine cezayı öderim o derece nefret ettirdiler beni, davet kodunu arkadaşımdan almıştım

1 yıldan uzun süren taahhütlerin geçerliliği yoktur. Bkz: Taahütlü sözleşmeden cayma ve ceza | Tüketici Haklı - YouTube

1 Beğeni

eğer ceza ödemeyi göze aldıysanız 1 yıldan daha uzun taahhutun yasal olmadığını ve tuketici hakem heyetine bildirmeniz halinde ceza ödemeden kurtulabileceğinizi söylemek isterim ama hakem heyetleri bazen yanlış kararlar alabiliyor yani günün sonunda o cezayı ödemek zorunda kalabilirsiniz