Türk telekomdan kaç tl ye kurtulurum?

11/03/2022 tarihinde 27 aylık taahhütüm bitiyor

Faturaya göre bu ayki indirim 188,77 TL ödediğim aylık 99,50 tl 16mbite kadar internet için(soygun resmen yani indirimsiz 260tl 16mb e kadar olan paket dünyanın en pahalı interneti)

Şimdi türknet e geçmeye kalksam ne kadar ücret ödemem gerekir cayma bedeli olarak umarım çok absürd bir rakam çıkmaz onu nasıl hesaplıyoruz bilen var mı?

*124# yazmayı dener misin telefondan, bu arada hesaplama şu şekilde oluyor, ne kadar ay kaldıysa her ay ödemen gereken miktarı kalan ayla çarpıyorsun ortalama bi fiyat çıkıyor ama net değil çünkü vergi vsde falanda ekleniyor diyorlar bilemiyorum en son çare Turk telekomu arayarak öğrenebilirsin.

oradan baktım şimdi taahhüt bilgisine hattıma bağlı bir taahhüt olmadığıyla ilgili mesaj geldi ama tt sayfasında görebiliyorum taahhütü

telekomda hangi telefon numaranız kayıtlıysa oradan kontrol etmeyi dener misiniz tekrar, yine olmaz ise son çare 444 1 444 'i arayıp öğrenmek

aynen o numaradan bir daha yaptım taahhüt yok diyor 444 ü arayım en iyisi ama bu cayma bedeli birkaç bin tl çıkacak gibi resmen rehin alınmışız internet sahibi olalım derken şimdiye kadar yapılan indirim 16 ay boyunca 16x160=2520 tl geri ödemem mi lazım?

Şu bilgi yazıyor “Taahhüte başladığınız ve sonlandırdığınız zamana kadar size sağlanan indirimler+ cihaz ve diğer yararlanılan faydalar+taahhüt bitimine kadar kalan sürenin toplam ücreti”

anlaşılan baya yüksek bir mevla çıkacak gibi duruyor, kullanmaktan başka çareniz yok gibi :S

başka çare yok da o 100tl ye 16mbit e kadarken türknet aynı paraya 80mbit veriyor napalım şimdiki hattı boş bir daireye taşıttırıp türknete yeni abonelik açıp ikisini bir mi ödeyelim? ah bu katar sevdalısı reis efendi bizi bunlara mahkum ettin

1 Beğeni

Altyapı olmayan bir yere nakil alarak kurtulunabiliyor. Bir bakın isterseniz köyünüz falan varsa kurtulabilirsiniz :slight_smile: . Denerseniz süreci paylaşın mutlaka.

O kadar uzun bir süre taahhüt yapılamaz. İnternet sözleşmeleri 12 aydan uzun olduğunda feshedilebilir. Ayrıca da cayma bedeli kullanıcının lehine olacak şekilde hesaplanır. Misalen 12 aylık taahhüt verildi siz 2. ayda çıkmak istediniz yalnızca 2 ayın ücretini ödersiniz ceza olarak. 8. ayda çıkmak isterseniz de ödediğiniz değil ödeyeceğiniz ayların cezalarını ödersiniz. Benim bildiğim bu belki güncellenmiştir bunlar Türkiye’de kullanıcıları koruyan yok olabilir yani :smiley: biraz daha araştırın derim ben.

güncel moruk, 2 senelik taahütüm vardı, 4 ay kala çıktım, bana bin küsür lira fatura çıkarttılar, tüketici hakları mahkemesine verdim, ödeyeceksin dediler. bankalara düştükten sonra her türlü sömürüyor şu an ttnet.

Paketleri ve satın alınan hizmetleri iyi kontrol etmek gerekiyor benzer senaryoda olan arkadaş geçtiğimiz Ocak ayında 15. ayda millenicoma geçti ve ceza ödemedi. Ama bir diğer yakınım taahhütü bitmesine rağmen hattına tanımlanan başka bir paketten dolayı 370 lira cayma bedelini faturasında gördü. TT minareyi kılıfına uyduruyor

Arayıp paket değişikliği talep edin ve taahhüt yenileyin. Ardından hemen Turknete geçiş yapın sadece ilk ay taahhüt cayma bedeli çok az gelir. Ve kurulum ücreti + modem ücreti ile 200/300₺ civarı bir bedel çıkar. Ama bu haliyle geçiş yaparsanız çok yüksek mebla’lar çıkar. Taahhüt yenileyin bir şekilde.

2 Beğeni

ama taahhüt bitime kadar olan sürenin borcu da ödenmeli diyor yani mantıken en ucuz kurtuluş yolu o ama 200/300 değil 24x100=2400tl ediyor en az. müdürlüğe gidip konuşayım ben en iyisi tam rakam çıkarsınlar o zmn

Müdürlüğe gitmeniz gerekmiyor TT Müşteri Hizmetleri bu bilgiyi verir. Şu an dahi arayabilirsiniz.

Hayır taahhüt yenileyince eski taahhüt devre dışı olur ve yeni taahhütün ilk ayında olduğunuz için size yapılan indirim kadar gelir. Yani paket asıl fiyatı 199₺ size taahhütle 99₺ye verdiler diyelim, taahhüt verdikten sonra Turknete taşıma yaptınız 1 haftada taşıma tamamlandı diyelim. 30 günlük 100₺ cayma bedeli 1 haftalık kullanım yani 33₺ civarı cayma bedeli + kurulum ücreti + modem bedeli olur. Bu şekilde telekomdan kurtulan çok kişi oldu. Siz onları arayıp sorarsanız kapattırmasın diye 2400 der ama böyle bişey mümkün değil. İlk ayda bu kadar ücret çıkaramaz.

1 Beğeni

peki çıkmaya karar verdiğimde geçiş için 120tl ye kadar bedeli ödüyormuşsunuz o nasıl olacak önce türkneti mi aramam lazım iptal etmeden? diğer kurulumdu modemdi bunlar da indirim oluyor mu? ve bölgemde port yok diyor altyapı arattırdığımda sorgulama sitelerinde uzun sürer mi bu geçiş?

simdi siyasete girme.babacan her kesimden yani dusunce farkliligi olan var sahsen ben burasi yeri degil reis mi dedi git 27 ay sozlesme.yap diye
kardesim.bende turk telekom.vardi sozlesmem.bitti ciktim yanlis konusuyosun siyasetin yeri degil

peki efendim siz ne diyorsanız öyle yaparız başka bir arzunuz?