Türk Telekom Altyapı Problemi

3 ay önce yeni yapılan binaya taşındık. Binada bütün her şey hazır. Türk telekomu arayıp altyapı talebinde bulundum ama her aradığımda işlem devam ediyor, bizim daha fazla bilgimiz yok diyorlar. Binaya taşındığımız gibi internete başvurdum altyapı için ama hala altyapı gelmedi. Yerel bi’ markadan 12mbps’e 85TL veriyorum şu anda. Ne oyun oynayabiliyorum ne dizi, film izleyebiliyorum. Cimer üzerinden BTK’a yazdım. Onlar da beni BTK’nun sitesine yönlendirdiler. Oradan da şikayet oluşturamıyorum. Daha önce bunları atlatan varsa şu anda beklemekten başka yapabileceğim bir şey var mıdır?

Cimer bende yazdım aynı sorun bendede var btk dan şikayet oluşturulamiyor neden bende anlamadım beklemekten başka bisi yok imza toplamak veya müdürlüğüne gitmek gerek gerçi artık onlarda birsey yapmıyor

Oturmuş olduğunuz binadakilerden toplu imza alıp dilekçe hazırlayarak bağlı olduğunuz Türk Telekom Müdürlüğü Erişim Planlama birimine iletmenizi öneririm ne kadar çok talep olursa o kadar hızlı altyapı getirilecektir.

Hayır yapabileceğiniz çok bir şey yok. Yapmanız gereken altyapının getirilmesini veya hazır olmasını beklemek olacak.

1 Beğeni

Aynı sorunu biz de yaşadık başvurduktan sonra yaklaşık olarak 1.5 yıl kadar bekledik ve gelen giden olmadı sonrasında saha dolabı ile bina girişi yaklaşık 10m olduğu için o kısmı kendimiz kazdırdık ve içerisine kabloyu koyduk daha sonrasında tt ilçe müdürlüğüne bildirdik ekipler gelip dolaba bağlantıyı yaptı ve internete kavuştuk ama bunun sonucunda mecburen türktelekoma geçmiş olduk ayrıca bu işlem yasal olarak doğru değil bizim yine mesafe yakın olduğu için çok fazla sorun olmadı ama daha uzun mesafelerde dikkat çekme ve sikayet edilme ihtimali artar o yüzden risk size ait

1 Beğeni

85TL’ye aldığım hizmet bu :smiley: Aradığımda bile telefonu açmıyorlar. Kafayı yemek üzereyim.

Air Wifi falan mı? (20 karakter 10 olsun)

Evet, maalesef. Air Fiber kurun dedik binada en az 4 kişinin aynı firmayı kullanması gerekiyormuş. E binada zaten 6 daire var 2si dolu şu an. Air Fiber kurmama sebepleri de çok pahalı olmasıymış :d

1 Beğeni