Turk.net'e geçiş sağlayamıyorum

Türk Telekom 50Mbps kullanıcısıyım. Türk Telekom dışında farklı iss’ler üzerinden alt yapı kontrol ettiğim zaman hiç bir şekilde çıkmıyordu. Dün tekrar şansımı denedim ve bütün iss sağlayıcılarında adresimde internet aboneliği alabileceğimi, paketleri görüntüledim. Hatta vodafone aradı, geçiş yapmam için beni ikna etmeye bile çalıştı ama bugün tekrar kontrol ettiğim zaman yine hiç bir firmadan internet hizmeti alamıyorum. Türk.net ile defalarca görüşmeme rağmen Türk Telekom’u arayıp konuşun diyorlar. Ben Türk Telekom ile ne konuşacağım? Türk Telekom internetimi sorunsuz kullanıyorum. TT tarafı diğer iss’lere bir engelleme mi uygulamakta? TurkNet’e geçmek istediğimi belirttiğim zaman Türk.net’in bu durumun neden kaynaklandığı sorgulaması müşteri kazanımı için doğru olmaz mı? Bu Konuda ne yapabilirim? Sonuçta bu santralde portum mevcut, kullandığım bir internet hizmeti var, ve aynı santral üzerinden başka iss kullanan insanlar mevcut. TurkNet tarafı TT müşteri hizmetleri numaram üzerinden bir sorgulama yapamaz mı? TT ile bu durumu görüşemez mi?

1 Beğeni

Port durumları anlık olarak değişmektedir… bundan dolayı bir sorun oluyor olabilir.