Turk.net pişmanlıktır, başlamayın

Dogru bu tip dolandiricilar gırla ben numara engellemeye bıktım 2 gunde bir sacma sapan ariyor ille. Internet taahhudunuz bitti veya devlet destekli … Vs vs. Ama TurkNet 'e abone oldugum gun veya ertesi gunuydu kurumsal yelik yaptik ve numara benim numaram fakat vekaletle abonelik yaptigimiz icin finans mudurumuzun adi uyelik daha oncede anlattigim uzere benim numarami finans mudurumuzun adiyla aradilar ve direk Turknetten ariyoruz digiturk kampanyasi var vs diye aradilar. Bu bilgilere ancak sadece Turknetten erisebilirler. Bir sekilde Turknetin bilgileri satacagini dusunmem icerden calisanlardan birileri sızdırıyor olabilir tek mantikli aciklamasi bu.Digiturk neden bir aksiyon alsinki neticede dolandiricilar ona calisiyor mantik olarak onun hizmetini satiyor digiturk nasil sattiklarina bakmiyor belliki

1 Beğeni

Ben cep telefonuma kurduğum bir uygulama ile 800’le başlayan bütün numaraları engelliyorum. Buna ek olarak normal 212 gibi numaralardan reklam vs. çağrısı aldığımda da o numaraları direkt olarak engelliyorum ki bana bir daha erişemesin diye. Engellediğim tüm numaralar google hesabımda kayıtlı, böyleye telefon değiştirsem bile aynı şekilde engelli kalmaya devam ediyorlar. Son iki yıl içerisinde bu şekilde neredeyse hiç reklam/spam çağrısı almadım diyebilirim. Tek tük gelmiştir, onlar da “yeni” numaralardı ve hemen engellediğim için bir daha bana ulaşamadılar. Bunu tabi sabit hatlarda yapmanız biraz zor. O konuda yardımcı olamayacağım.

1 Beğeni

Benim cihazda kendinden zaten bir cogunu spam olarak gosteriyor daha aradiklarinda engellemeyide direk yapiyor.ha vihaz degistirince android olduktan sonra problem yok ayarlari yedekliyor zaten . Ama uygulamada iyiymis adi ne uygulamanin. Apple ekosistemine gecmeye hic niyetimde yok ama :slight_smile: