Ttnet yeni üyelik ve hayal kırıklığı

5 gündür TTNET ten Türk nete geçtim. Gün içinde çok fazla kopmalar yaşadığımı bildirince sorunu, iki gün sonra hallettik diye teknik destekten mesaj geldi kontrol ettiğimde 16mps Lig aboneliğim de hızımı 8mps sabitlemişler. Ttnette 12 mps hız alabiliyorken, Şimdi 5-6 mps hız alabiliyorum.
Modemi kontrol amaçlı değiştirip Asus wl600g yerine tp-link w99 70 ttnet modemi bağlayıp tüm ayarlarını doğru yapmama rağmen modem internete bağlandı gözüktügu halde internet bağlantısı gelmedi. Tanımlama yaptığımda da ağ geçidine bağlanamadığını gördüm. Forumda bu konuda birkaç yazı daha gördüm nasıl halledildigine dair bir açıklama yoktu. Bir ayım dolmadan türknetten ayrılacağım gibi.

modem dsl bilgilerini atabilir misiniz

Hattın iyi ise snr margin değeri düşür

Bu değerler Asus wl 600g modemle bazı ufak ayarlar denedim ubr yerine net vbr seçtim denemeye devam edecegim. W9970 ttnet modemde internet var gözüküyor ama ağ geçidi hatası veriyor. Kesintisiz kaliteli internet garantisi olsa Zyxel modemde alabilirim ama turknette daha kötü oldu.

Selamün Aleyküm
Modem almaya niyetli iseniz Keenetic Extra DSL’i tavsiye ederim.

Ama -daha tecrübeler kullanıcılar da baksın- SNR değerleri çok düşük gibi geldi :thinking:

Max 12mbit alabilecekken kolaya kaçıp 8e sabitlemişler. O sabileme yani DSLAM profil tanımlaması yükseltilmeden herhangi bir modemle daha yüksek hız alamazsınız, tüm altyapı yenilense bile size tanımlanan hız 8/0,8 olmuş, tekrar kayıt açın en azından 12ye sabitlesinler

1 Beğeni

En son 5 e sabitlemişler. Yakında 1’e sabitler ler

Modem değişikliği yaptım yeni değerler böyle 12 ye sabitlenmesi istedim .

Çözüm turknetin iptali oldu.