TT internet genel arıza Sorunu

Merhaba arkadaşımın internetinde
Abone numarası: 2297808
Türktelekom sorunu hala çözemedi. Her gün tarih değişiyor. Ankastreden eve gelen kabloda sorun bulunmamış. Yardımcı olursanız seviniriz.
Teknik Durum Bilgileri

Hat Fiziksel Durumu : AÇIK

Hat Yönetimsel Durumu : AÇIK

NmsHızProfil : 100M/32K.PRF|8M/32K.PRF

Upload Çıkış Gücü : 8.9

Download Çıkış Gücü : 14.4

Upload Kapasite Hızı : 17228 kbps

Download Kapasite Hızı : 29783 kbps

Upload Mevcut Hızı : 8191 kbps

Download Mevcut Hızı : 29783 kbps

Upload Noise Margin : 14.3 dB

Upload Attenuation : 11.7 dB

Download Noise Margin : 9.9 dB

DownloadAttenuation : 17.7 dB
Teşekkürler,

1 Beğeni

Evet bu benim internetim. Sürekli tarih değişikliği yaparak sorun çözülmüyor…

1 Beğeni

Merhaba, Saha dolabı mesafeniz nedir?
Fiziksel bir sorun var gibi modeminizde ki değerleri de ekler misiniz?

1 Beğeni

Evet, fiziksel bir sorun var. Şunları deneyin:

• İç hattınızın bağlantılarını ek, dsl prizi ve splitteri kontrol ettirin, kullanmayın. duruma göre CAT6 23AWG Nexans, Erse, Reçber marka kablo kullanabilirsiniz.
    NOT: Bağlantılarınızı veya ek olan yerleri YAK1 klemens ile bağlayın.
    İç hatta bir sorun yoksa dış hat kaynaklı fiziksel bir sorun yani portsal, kablosal bir durum.
    Temsilciye "İç hattım da sorun yok, TurkNet ekipleri onayladı ve dış hat altyapımın kontrolünü duruma göre port değişimini talep ediyorum."diye belirtin.

TurkNet’ten gelen ekip kontrol etti. Ankastre ve Ev arasındaki kabloda problem yok demiş.
Ek yok. Direk rj11 çakılı.

IMG_20210925_174303
Modemi yeniden başlattıktan sonraki durum :smiley:

Simetrik zayıflamaya doğru yol almış hat ve mevcut, max ve atanabilir hız 26mb ile sınırlı :slight_smile: portsal bir durum olabilir. Modeminiz yanlış ölçüyor veya bir işlem yapılmış olabilir sonuçta, arıza devam ediyor…

2 Beğeni

Bu şekilde bağlantı yapmış gelen ekip.

Yak1 varsa yenileyin yoksa kontrol edin bağlantıyı ve yenileyin.

Bölgenizdeki genel arızanın bitiş tarihi 27.09 olarak görülmektedir. Türk Telekom saha ekipleri ile görüşme gerçekleştirerek genel arızanın güncel durumu ve neden sürekli olarak ötelenerek çözümlenmediği konusunda bilgi talep edilecektir. İletilecek olan bilgiyi de eş zamanlı olarak sizinle paylaşıyor olacağız. İyi günler dilerim.
Bu şekilde destek kaydından mesaj geldi.

Belki ortak çalışma düzenlenebilir.

2 Beğeni

@EFG Enes abi şu soruna bakabilirsen seviniriz. Hala çözüm gelmedi.

Kabloyu direk ankastre bağladın mı.

Superonline bağladığı veya türk telekomun o gri kabloyla . Cat 6 cat 7 bağlanılan kablo aynı olmaya biliyor

1 Beğeni

Selamlar, özel mesajdan da konu için iletişime geçmişsin… Ben hızlıca durumu iç tarafa ileteceğim. Bir gelişme oldukça arkadaşınıza bilgi vereceğiz. Umarım yaşanılan bu genel arızanın çözümü kısa süre içerisinde tamamlanır.

2 Beğeni

Tekiz İletişim veya Teknofixse hangisiyse ekip geldi daha önce kabloda sorun olmadığını belirti. TT sürekli genel arıza diyor. 27sinde bitti. Şimdi 06.10 tekrar yazmışlar. TurkNet Network ekibi tekrardan iç tesisat kontrolü için ekip yönlendireceği söylendi. Ne zaman gelecek ekip bunu öğrenebilir miyiz ? @EFG cevap alamadık da.
Teşekkürler,
Artık soruna bir çözüm getirsek sevinirim. Tam olarak 20 gündür bu durum var. Yani ilk bağlantı yapıldığından beri.

Ankastredeki. Kroneye baktılar mı değiştirdiler mi

1 Beğeni

Galiba bakmamışlar. TurkNet’ten tekrardan ekip gelmesini bekliyoruz. Yarın veya Cumartesi gelirlerse çok iyi olur. Kendisi evde şuan.

1 Beğeni

İki sorun olabilir .

1. ankastreseki krone
  2. Dolaptaki krone sorun vardır

Tt sorun yok diyorsa dolaptakinde sorun yoktur

Evdeki bakılması lazım.
Krone iki türlü yeri var senin bağlantın ve dolaptan gelen bağlantı.
direk dolaptan gelen bağlantıya bakmaları lazım

1 Beğeni

Bu şekilde konuşmuşlar.
Türk Telekom ekiplerinden aldığım bilgiye göre bölgenizdeki genel arıza 06.10.2021 tarihinde giderilecektir. Ankastreye bu sebeple düşük hız geldiği için Tekiz müdahale edemeyecektir. Sürecin kısalması adına yönetim bazında görüşmelere başlayacağım. Sağlıklı günler dilerim.