TT fiber gpon geliyor.!

sağ olunn, çok sürmez umarım sizinkinin çekilmesi de.

1 Beğeni

bizim apartmanda bütün dairelerinkini kılavuz kullanarak buattan çektiler. dubleks dairelerde kanalı bulamayıp biraz zorlanmışlar sadece ama onları bile yaptılar.

1 Beğeni

Beni arayan Mudurlukteki arkadas;
Gecen sene evlere çekmiyorduk bu sene ekip kuruldu evlerede çekecegiz dedi"
Geçen sene cekmemelerinin sebebi kovid19 dan dolayi bazi insanlar evlerine almiyormuş sizinde yoneticinizle konusun izin verirlerse eve kadar çekeriz dedi.
Buraya sormamin sebebide kafama takilmasi

O şekilde de goturuyorlar izledim youtubeden de istege gore buattan da geçireceklerini dusunuyorum.
Ki bazi apartmanlarda kapinin ustunden giderken çok yol gitmesi gerekir bence buatlardan gecince daha kisa mesafe oluyor.

bence yerine göre değişiyordur tamamen.

fotoğraflardaki gibi apartman boşluğundan katlara çektiler. sonra dairelere buatlardan dağıttılar.

3 Beğeni

Fiber kablosuna fiber kıl denmesinin sebebi, cat5/6 yada koaksiyel kablodan kat ve kat ince olmasından zaten. :slight_smile: En rahat çekilen kablo diyebiliriz.

1 Beğeni

Dostum;
Arkadaşin da dedigi gibi buyuk ihtimalle bolgeden bolgeye değisiyor buda TT il mudurlugunun elinde.
Bende yukarda yazdigim gibi bizzat kendi il mudurlugumden aradilar beni;
“biz evlere kablo çekiyoruz” dedi.:+1:
Ki çekmeseler bile mudurluge başvurup işte abone olmayiz siz çekmek zorundasiniz gibicesinden tehdit edercesine konusulursa gene çekerler :slight_smile:

Dostlar bugun Tt mudurlugune gittim bizim işler noldu gibicesinden adamlar dediki daha once bilgi veren kisiyi biz bilemeyiz ama basvurunuzu alalim siz apartman yoneticinizle konusun sizi arayacagiz qpartmaniniza gelip beraber teknik ekiplerle kontrol edecegiz kabul edilirse döşenir dedi ama net bir bilgi veremem kesin yada degil dedi Tc verip imza felan attim adresi verdim. Bakalim surec ne olacak

Bide adam diyorki ek olarak elektrikcinin bir işi var diyor fiber dosenmeden once kablolari falan biz daireye cekeriz ama elektrikcinin yapmasi gereken işlem var diyor ve bunu apartman yaparsa biz fiber cekeriz diyor kendisinin bunun ne oldugu hakkinda bilgisi yokmus

Bize TT 2 ay içinde fiber getirecekti 1.30 ay oldu yapılan herhangibir çalışma veya keşif yok.

Bilmiyorum artik yuz yuze gorusmemde gelip bakacagiz sizi yapilmasi gerekenleri bilgilendirecegiz demelerine guvendim

Ya bu Turktelekomu anlamak mumkun degil bugun gittim gene mudurluge Müdür ile goruştuk. Biz geliriz evinize aparman sakinlerinden abone olacaklari onden sozlesme imzalatir abone yapariz. Sonrada fiber getiririz. Dedi onden musteri toplamalari gerekiyormuş muş :frowning:
Bakalim apartmandakiler onden sozlesme imzalamaya razi geleceklermi süreç iyice zora sariyor

1 Beğeni

Dogru bende fiber talevinde bulunmuatum planlar listesinde ve bana dedikleri 24 ay taahutname imzalamaniz lazim fiberin gelmesi icin ne kadar sacma bunun icin baska yontem yokmu :pleading_face:

Btk ya şikayet edin diyeceğim de kimi kime şikayet edeceğiz :man_shrugging:

Btk diye bir şey yok bence :))))
Btk uzerinden yaziyoruz Btk onlara iletiyor onlardan cevabi da tekrar bize copy paste yapiyorlar btk yi yormak istemiyorum hiç malum ctrl c \v yapmak zor bişey

1 Beğeni

GÜNCELLEMEE!!!

Dostlar oncelikle buraya yazmamin sebebi ileride fiber basvurusu için Turktelekoma başvurmak isteyen arkadaslar olursa adimlar hakkinda yapilanlari bilmeleri içindir.
Dün gece saat 12 de bir telefonum çaldii açtim Gece olunca şaşirdim Adam Turktelekom pazarlama biriminden oldugunu soyledi aslinda yanlisliga aramis sabah arayacakmis normalde simdi ben konusalim diyince konustuk;
Yarin binaya geleyim evleri beraber gezip talepleri alalim dedi zorla abone etmek olmaz dedi. Talepleri aliriz ozellikle kendi musterilerimizinden sonra mudur bey ile gorusurum insallah fiberi getiririz dedi. Şuanlik durum daha olumlu gibi duruyor umarim başaracagiz :slight_smile: ekip geldikten sonra bakalim talepler falan alinsiin tekrar bilgilendirecegim…

1 Beğeni

Herhangi bir sözleşme yapmayın ve gelen kişinin hangi birimden olduğunu adını soyadını öğrenin. Bol şanslar dilerim

1 Beğeni

Teşekür ederim. İnşallah gelsin Süreci aktaracagim sizede

1 Beğeni

bizim apartmana da aynı şekilde geldi bi satış temsilcisi, 3 kişi aldı birisi geri iptal etti bağlanmadan, bana sorduklarında ben istiyorum ama başka iss’den alacağım dedim. yaklaşık 4-5 kişide hali hazırda telekom müşterisi vardı onlarda dönüşüm olmasını istiyoruz dediler bi sözleşme yapmadılar. ve bir hafta içinde çekildi her daireye. istemeyene de çektiler. müşteri toplamak için göstermelik bir uygulama bence söyledikleri şey.

3 Beğeni

Evet kendi musterilerini ozellikle dikkate aliyorlar Bizim 18 dairede 1 TT Müşterisi varmiş :))
Bende Turknetim dedim dün müdürüne gülerek diyorki ohhoo sen bile musterimiz degilsin fiber istiyorsun diyor.:slight_smile:

1 Beğeni