TT ekiplerinin müdahelesi sonucu düşen değerler

Bugün TT ekibinin Saha dolabımda ve ankastremdeki regleteri değişimi sonucu değerlerim düştü. Saha dolabı ile aramdaki mesafe 25 metre. Önceki değerler;hızz

Sonraki değerler; hızzz yeni

Şimdi sorum ben bu hız ile 100 Mbps sıkıntısız alabilirmiyim?

Alabilirsin.
Gönderi en az 20 karakter olmalı!

1 Beğeni

Evet alınır. Geçen konudaki sorununuzun çözülmesine de sevindim, iyi kullanımlar şimdiden.

1 Beğeni

3.3 db zayıflama 30.8 db snr bence alır ama öncesinde 75 e çekip bakmak daha doğru olur

1 Beğeni

Paket değişiklerinde 75 yoktu 100’e aldım. Sonrasında 75’e düşürebiliyomuyum onu bilmiyorum?

DSLAM kilidi varsa 79 veya 88te alırsın onları rahat kaldırır, değiştirmezsin. Eğer tam 100 alıyorsan ve kopma yaşarsan 75’e çekersin, yaşamazsan da tam gaz devam. :smiley:

2 Beğeni

Ya ne güzel 40 SNR’ım vardı. O zaman hiç düşünmüyodum acaba 100 alabilirmiyim diye direk alacağımı biliyodum. Bakalım 100’de kopmalar falan yaşarsam 75’e düşürürüm. 75’e düşürmem için ne yapmam lazım peki?

Teşekkür ederim. Geç oldu ama yapacak bişey yok.

Kayıt açmanız yeterli. Eğer böyle bir durum yaşayacak olursanız o modemde SNR ayarı olması lazım oradan SNRı yükselterek kopmayı engelleyebilirsiniz.

1 Beğeni

Evet şu an 8’de. SNR’ı yükselticem peki kaça yükselticem, getirisi ve götürüsü neler olacak? Hız’dan feragat edebilirim 75 olsa bile bana uyar, stabil olsun yeter.

1 Beğeni

SNR değerim 15’e düştü modem ayarındanda SNR değerini 8 den 15 e çektim ama hala SNR değerim 15 de kaldı.snr

1 Beğeni

Tamam SNR değerini nasıl ayarlayacağımı öğrendim. 20’ye alınca hız 67 Mpbs’de kalıyor. Eğer bi problem yaşarsam kendim çözebilirim artık. Yardımlarınız için teşekkürler konu kilitlenebilir.

3 Beğeni