Tplink Archer vr600 İPv6 ayarı nasıl yapılır

Merhaba arkadaşlar Tp link vr 600 modem Ipv6 ayarlarını yapa bilen var mı ? yardımlarınız için şimdiden teşekürler

Bu konuda size cevabı @CKLasT arkadaşım verebilir diye düşünüyorum

1 Beğeni

Merhaba, VR600 hangi modeli V1 V2 v3

Merhaba V3

V3 son modeli güzeldir. :slightly_smiling_face:

Benim kullandığım modem vr2100 ve Firmware : 201122 ipv6 almayı başardım. Son yazılım bende crc yaratıyor belki sende öyle değildir. Firmware sitesinde aynı yazılım senin modemde mevcut kurabilirsin.

Gelişmiş - Ağ - internet - ipv6 tiki işaretle - adres türü : slaac - ipv6 varsayılan ağ gecidi : pppoe (zaten bir tane var) - kaydet

Gelişmiş - Ağ - Lan ayarları - ipv6 seçeneği - Ipv6 enable tikli olsun - rdnss etkinleştir - RADVD veya DHCPV6 sunucusu ( bu ikisinden berini deneyerek bulman gerekiyor herkesin farklı olablir) - kaydet

Her bir ayar değişirsen yeniden başlatman gerekiyor. İpv6 ataması tamamlandıysa testlerde çıkacaktır.

Çok teşekkür ederim bu ayarları yaptım hala İpv6 almıyor yazılım versiyonu senin modemle aynı versiyon son versiyonu denedim ondada olmadı büyük bir ihtimalle Tp linkten kaynaklanıyor yardımın için teşekkürler

İsterseniz ipv6 dns bölümüne bu şekilde deneye bilirsiniz. Daha önceki kurulum yapanlar bunları denediği için bazen oluyor bazen olmuyor.

2606:4700:4700::1111
2606:4700:4700::1001