Tp-link VC220 f3v

Merhaba Türknet e yeni kayıt oldum 5-6 gün içinde internet bağlandı. Paketim 35 mbps. Hepsiburada üzerinden başlıkta belirttiğim modemi aldım.( 5ghz desteklediği için) Fakat 110 metrekarelik evde 1 oda uzaklıkta hız 33lerden 13-14 lere düşüyor. Bu normal bir durum mu yoksa modemde bir sıkıntı olabilir mi? Bu 2.4ghz icin geçerli zaten 5 ghz 1 oda uzaklıkta hiç çekmiyor. Modemi iade mi etmeliyim? Modem tavsiyeleriniz nedir? Maksimum 350 tl lik bir modem alabilirim.

Aslında çekimi o kadar kötü olmaması lazım. Cihazın güncel olup olmadığını kontrol ettiniz mi? Yeni sürümü çıktıysa kablo ile bağlayıp güncellemenizi tavsiye ederim.

Cihaz yurtdışı servis sağlayıcıları için üretilmiş bir modemmiş yazılım desteği yok tp-link Türkiye sitesinde modemle alakalı bir bilgi yok

Öncelikle modeminiz hayırlı olsun. Wifi özelliğinde sorun olmadığını varsayarak yazıyorum. Modemi ne çok yukarı ne de çok aşağıya konumlandırın. 2.4 GHz için wi-fi ayarları içinde modu sadece 11n olarak seçin. Frekansını 20 MHz yapın. Kanal numarasını ise boş kanalları wifi analiz uygulamasını android marketten indirip uygulama ile kontrol edin. Modemin bulunduğu odada modemin yakınında Bluetooth cihazlar varsa uzaklaştırın.
Ve bu sitede anlatılanları yapmayı deneyin. Mümkünse kablosuz ayarların olduğu ekranın ekran görüntüsünü paylaşın bakalım. Modemin kablosuz şifreleme türünü wpa2 seçin

5ghz ve 2.4ghz aynı anda açık olursa çekim alanında bir azalma olur mu? Sadece 2.4ghz de kullansak çekim alanı artar mı?

Modeminiz dual bant destekli sorun olacağını sanmıyorum. Modemin güç kaynağı 1.5 amper üzerinde ise sorun olmaz diye tahmin ediyorum. Bunu deneyerek öğrenebilirsiniz :grinning: