TP-Link Suçlamaları hakkında fikirleriniz?

TP-Link yönlendiricilerin üçüncü taraf sunuculara bilgi aktardığı yönünde haberler var…

DH Link

Reddit Link

1 Beğeni

Home Care kullanacak bir akıllı evimiz olsun da varsın verileri aktarsın :face_with_hand_over_mouth:

2 Beğeni

bunu yapmayan bir teknoloji firması olduğunu sanmıyorum. google zaten bu işin kralını yapıyor. google’un her şeyinin bedava olmasının sebebi bu zaten. adamlar algoritma kralı. modern dünyanın en çok para eden şeyi bu. hatta mailleri bile okuduklarına dair şüpheler var (şahıs olarak değil ama sistem okuyup algoritmaya ekliyor). Kitlesel talep öngörüsü ve kişiye özel reklam yapabilmek, kapitalizmin gözbebeği aksiyonlar. Adamlar reklamı gözünüze gözünüse sokmak için elinize ufak ekranlı oyuncaklar verdiler. Daha ne olsun. Reklamdan kaçamayalım diye ellerinden geleni de yapıyorlar. İşte en son Youtube Vanced’i mahkeme kararı ile sonlandırdılar. Neyse ki “newpipe” var.

1 Beğeni

Kesinlikle açık açık okumasa bile içeriğini tarayıp ona göre reklam yönlendirmesi yapıyor Google. Geçtiğimiz yıllarda keenetic cihazlar için de böyle bir haber çıkmıştı kısa sürede yok oldu haber web üzerinden bulamadım. Bir çok modem üreticisi zaten bu feedbackleri ara ara çekiyorlar diye biliyorum. Çekemediklerine de zaten biz izin veriyoruz öyle yada böyle. Google in bizi dinlediğine dair kuvvetli şüphelerim bile var açıkçası.