TP-Link Modem Önerisi

Merhaba,

TP-Link modem almak istiyorum. VDSL kullanıcısıyım ve şu anda 75 Mbps bir paket kullanıyorum. Elimde Keenetic ve Asus modemler mevcut. Alternatif marka önermeden, TP-Link tarafından bir modem önerir misiniz? Şu anda bütçeye takılmıyorum, Broadcom chipsetli olursa daha iyi olur.

Selamlar, openwrt düşünürseniz mr90x olabilir alternatif markadır Mercury.

https://openwrt.org/toh/mercusys/mr90x_v1

custom bişey istiyorsanız banana pi 4r ya da custom x86 cihazlar olabilir. TP-Link tarafında bildiğim kadarıyla wifi5 de ac2600 vardı ax serisinden hangisi yükleniyor net bilgim yok.

Router’dan çok modem arayışındayım. Keenetic ve Asus’un çok fazla sorun yaşıyorum. O yüzden, genelde internet servis sağlayıcı’ler Zyxel ve TP-Link modemlerle çalıştığı için bir de TP-Link’i denemeyi düşünüyorum.

Merhaba, VX1800V elemeniz daha iyi olacaktır. Testlerde hiç iyi sonuçlar çıkarmadı.
VR2100 kullanıyorum. Broadcom VR2800 de mevcut

VR2100’de versiyonlar var mı? Hepsi Broadcom çipset mi kullanıyor? Bilginiz var mı?

Mikrotik kullanıyor. VR2100 versiyonları yok tek satılıyor. Modemin İçini açıp bakmadım garantisi bozulur. Keenetic hero almıştım dsl kesip duruyordu yeni yazılım yükledim, snr düşürdüm yinede kesti. Nedense vr2100 hiç sorun yaratmadı.
Valorant oynuyorum biranda tık gidiyordu.

Gelecekler diyecekler keenetic en iyisi kullanan kişiler sorun yaşamadılar. Bazı kullanıcılara sorun yaşatmaya bilir ama bana sorun yarattı ne yapabilirim zorladım olmadı. Herkese uyumlu olacak diye birşey yok kimine mikrotik uyumlu olur. Kimine broadcom. Modemi kendi alt yapınızda denemeden bilemeyiz.

Vr2100 ne kadar süredir kullanıyorsunuz valoda başka sorun yaşıyor musunuz keenetic tarafında mesela g inp açıkken mermiler laglı gidiyor fark edebiliyorum. Bide keenetic otomatikte 8snr margin veriyor asus ve zyxel 11-12 gelişmiş bir yazılımı var ama sorunlu bir modem.

Kullandığım asus modem ve keenetic mediatek kullanıyor ve oyunlarda kopma olmasada paket kaybı çok yaşıyorum.zyxel telekom modemi var oda eski donanımdan dolayı ısınınca kapanıyor o yüzden tplink bakıyorum.

3 yıldan beri kullanıyorum.

@CKLasT vr2800 satışta yok galiba bende bulamamış olabilirim bilginiz var mı?

Üretimi durdurulmuş.

1 Beğeni

İş hatta bitiyor hocam Bu dediğiniz sorunların sırf dslam broadcom,kullandığım modem de mtk diye sorun yapcağını sanmam.Yapsa bile zaten hız testlerinde kendini belli eder illaki.Böyle bir sorun yapması gerçekten çok çok düşük bir ihtimal.Bu ihtimal de size denk gelmiş olabilir belki bilmiyorum.Kullandığınız asus modemde çip uyumsuzluğundan sorun yaşayıp,zyxel telekom modeminde sorun yaşamıyosanız o zaman bu ihtimal size denk gelmiş demektir.

Olabilir ama keenetic çok canımı sıkmaya başladı.

@CKLasT Hocam vr2100 sipariş verdim ama bir sorum var bunu keenetic gibi uzaktan yönetebilir miyiz?

Uygulaması var. Kaç kişi bağlandığı. Speed test modemin içinden yapabiliyorsun. Wifi isimleri ve şifreleri değiştire bilirsin.

Teşekkürler hocam