TP-Link Archer C5v IPv6'yı etkinleştirme

Merhaba, ben TurkTelekom Fiber altyapısı üzerinden aldığım hizmetle beraber TP-Link Archer C5v modemini kullanmaktayım. TurkNet Online İşlemler üzerinden açtığım destek konusuyla müşteri hizmeti çalışanları aboneliğime IPv6 tanımladı. Ancak modemim üzerinde herhangi bir ayar vs. yok. Nasıl ayar yapacağım? Bilen var mı? Aboneliğimde IPv6 var ancak modem desteklemiyor. Yapacağım uygulamaları IPv6’ya uygun ve test ederek yapabilmem lazım. Archer C5v modelini kullanıp bilgi sahibi olan var mı?

@CKLasT senin ilgi alanına giriyor bu modem ilgilenirmisin?:blush:

1 Beğeni

Bir teknoloji editörü olarak ilk defa çözümsüz kaldım :sweat_smile:

ipv6 çalışması varmış şuanda modem ipv6 adresi alabilir fakat çalışmaz.

1 Beğeni

Şuan da bu sorunla siz uğraşmıyorsunuz birçok marka modem ipv6 özelliği olmasına rağmen ve altyapısında aktifleştirilmişken gerek modem yazılımındaki sorunlar gerekse saha dolabındaki uyumsuzluklar nedeni ile ipv6 hizmetini kullanamıyor.

1 Beğeni

Peki IPv6 uyumlu bir modem alırsam hizmeti etkinleştirebilir miyim?

Şuan modeminiz ipv6 ile uyumlu saten sadece sizin modeminizin arayüzünü bilmediğim için @CKLasT arkadaşımı yönlendirdim kendisi tp-link modemleri benden daha iyi biliyor iletiyi gördüğü zaman size bilgi verecektir.

1 Beğeni

Merhaba
Fiber modemlerde etkinleştirmek için root lazım yada c80 alıp ipv6 etkinleştireceksin.

3 Beğeni

Root’u nasıl yapacağım. Modem üzerinde etkinleştirilebiliyorsa etkimleştiririm.

Root dediğim şey yasal olmayan yöntem. Garantiden çıkıyor. Zahmetli bir iş.

2 Beğeni

Tamamdır :slight_smile:
Bilgilendirme için teşekkür ederim.

TT fiber alt yapısında verilen routerler ipv6 açtırmıyor. Root dediğimiz yöntemle açılıyor.

1 Beğeni

Bağlantıdaki modem uyumlu mu?

1 Beğeni

Tp Link c80 almıştı. Ayarlarını yaptığımızda açılmıştı. Görüldüğü üzere :

Dediğiniz router uygun olur. Kullananlar var ve normal modemlerden wifisi iyi çeken diyenler olduğunu hatırlıyorum ama fazla bilmiyorum.

İki tane port girişi size yeter mi bilemem. Giga portları olan routerlara bakmanız daha iyi olur.

1 Beğeni

C5v rootla da çalışmıyor malesef, modem ip alsa da testleri geçmiyor ben denedim.

2 Beğeni

O zaman tek zte modemde çalışıyor. Öğrenmiş olduk.

1 Beğeni

XWRT ile sorunsuz kullanıyorum. Öneririm

2 Beğeni

Peki, Archer C80 üzerinde fiyatına rağman USB girişi yok. Aynı özellikleri taşıyan ancak USB girişi olan ve IPv6 destekleyen modem önerebilir misiniz?

Bunla ilgili video falan var mı ben bulamamıştım. Bir de güvenli mi acaba?

1 Beğeni