TP Link Archer AX50 ile Gigafiber Kullanımı

Merhabalar,

TP Link Archer AX50 router’a sahibim. Türk Telekom altyapısında (VDSL) modemi bridge mode’a alıp bu router’ı kullanıyordum. Altyapı olarak binaya GigaFiber geldi. Ve bu router’ı ONT cihazına direk bağlayıp kullanmak istedim ancak başaramadım. Turk.net’in verdiği Modem/Router’ı bridge mode’a alıp aynı şekilde mi kullanmak gerekiyor?

Archer AX50’de bağlantı türünün PPPoE olarak ayarlayıp kullanıcı adımı ve şifremi girdiğim halde bağlantımı sağlayamadım.

Bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa, yardımlarını rica ederim.

1 Beğeni

Merhaba

TurkNet verdiği modemi bağla ve mac adresini al.
Tp link modem kullanıcısıyım. Fiberim olmadığı için ax router almadım. :blush:

Spordaydım geç gördüm k.b :pray:

1 Beğeni

öbür modemden aldığın mac adresini aşağıda işaretlediğim yere yazarsan. işe yaracağını öğrenmiştim. umarım işe yarar

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Mac adresi olayını gördüm ama uygulamadım. VLAN ID girilecek alanı bulamamıştım AX50 arayüzünde. İnternette araştırırken aynı durumu yaşayan birisi sayesinde, Asus kendi routerları için bir makale yayınlamış. Aynı yöntemi kendim Tp-Link Ax50’de uyguladım. Ve çalıştı. Sanırım turk.net kendi modemi harici yasak koymuyor. Bunun için MAC klonlama ihtiyacı kalmıyor.

Asus Router Kurulumu

Linkteki en son adımı uygulamak gerekiyor. Internet VLAN ID için 35 girilecek alanı ben de bu sayede buldum.

Tp-Link buna ek VoIP VID ve Iptv VID de istiyor. Birisine 2 birisine 3 diye salladım. Kullanmayacağım için.

Şimdilik sorunsuz kullanıyorum.

1 Beğeni

Mac adresini kopyalaman lazım

1 Beğeni

Onu girdiğini sanıyordum. yinede bu bilgi herkesin işine yaracağına eminim . İyi kullanmalar🙏

1 Beğeni