Tip-7 saha dolabı

Herkese meraba sıkıntısız günler geçirmeniz dileğiyle…
60 70 metre uzagıma (sokagın başı) 2hafta önce tip-7 saha dolabı konmus ben tatildeydım . Yapadayım suan. 20 ye yakın yıldır 16 mbit kullanıyoruz.
1-Şimdi ben o saha dolabının aktif oldugunu nasıl ogrenebilirim
2-direk ona nasıl geçiş sağlayabirim.
3-vae ye sımdıden geçmek zorundamıyım. aktif olunca dırek ona geçemiyormuyum?
hepinize teşekkürler seviliyorsunuz. :slight_smile:

1 Beğeni

1- içinden fan sesi geliyorsa ve altyapı sorgu sitelerinde çıkıyorsa aktif olmuştur genelde 1 yada 2 ayda aktif oluyor.
2-TurkNet Online İşlem Merkezi’den yapa’dan vae geçiş talebi iletebilirsiniz uygun görülürse geçiş sağlanır.
3- Dolap aktif olmadan geçiş olmuyor zaten.

1 Beğeni

20 yıldır ADSL olan caddeye bir dolap eklendi ise ve aktif oldu ise zaten tüm portlar çoktan Telekom abonelerine verilmiştir. Bol şanslar.

1 Beğeni

20 ye yakın yıldır 16 mbit kullanıyorsan, bayağı kısmetli birisiymişsin Dostum. dalga geçme anlamında değil yanlış anlama. :slight_smile:

Abi harbıden 20 ye yakın oldu. 25 yasındayım ben 7 yasındaydım sanırım o zamandan beri netimiz saçma sapan.

1 Beğeni

Ben geçiş sağlayamazmıyım?

1-abıcım bılmıyorum fan sesını yarın bakarım inşAllah. 2 hafta önce kurulmuş.
2-ilk vae yemı geçiş yapmam gerekıyor. yapada 20 kullanıyorum vae ye geçersem sımdı 16 ya düşecek onuda 14 15 gibi kullanırım boş yere hızımdan olmayayım.
3-alt yapı sorgulama siteleri suan calısmıyor. hepsinde denıyorum hata verıyor şuan

bir de bana sor. nerdeyse gece uyutmayacak :slight_smile: eğer internete işim olmasa fişini çekecem :slight_smile:

ben 2006 da internet aldığımda benim hız 1 mbit bile değildi. :frowning:

2 Beğeni

512 kbps ?
(20 karakter)

doğrudur abi çok çile çektik valla :confused: şu bi aktif olsun bakacagım inşAllah.

1 Beğeni

256 diye hatırlıyorum :slight_smile:
çünkü bir dosya falan indirirken 20 kusur KB/ps ile falan indiriyordum

1 Beğeni

dolap aktif olduktan sonra adsl vae olarak başlar sonra vdsl vae geçişi yapılır.

• sitelerde göstermemesi çalışmanın bitmediği anlamına geliyor.
1 Beğeni

peki o vakit çok teşekkür ederım.
destek kaydına (suan yapadayken) tip 7 saha dolabına geçiş yapmak istiyorum diye açsam sorun olurmu?

1 Beğeni

Aktif olmadan talep iletirseniz şuanda vae gözükmediğinden kabul edilmez diye düşünüyorum.

1 Beğeni

peki teşekkür ettim :slight_smile: sağlıcakla kalın.

2 Beğeni

Rica ederim iyi geceler sağlıklı günler.

2 Beğeni

Sorgulama sitelerinde görünene kadar vae geçişi için kayıt açmayın derim ben.