Tesisat hakkında önerilerinizi bekliyorum

merhabalar ilk fotodan anlayacağınız üzere rezalet ötesi bu hattan aldığım değerler 2. fotoğrafta gösterdim ama nedense hiç bir türlü speedtestlerde 80-85 Downloaddan yukarı çıkamadım bu sorunun sebebi 2 sene önce abone olurken Turktelekom ekibinin eve kadar çektiği siyah bakır kablodan (cat5 heralde) olabilir mi

not : direkten ev arası 25-30 metre
direk santral arası 100 metre var yok
modem : Keenetic Extra
speedtestte 75-85 download arası geziyor sürekli gün içinde , ping ve upload değerlerim bulunduğum konuma göre normal

kablolamada sorun olsa sinyal zayıflaması yükselir snr değerleri ve maksimum alabileceğiniz hız düşer sizin snr değerlerinzde çok iyi zayıflamanızda öyle

1 Beğeni

son çare cat6 direkt modeme kablo çekmeyi düşünüyorum ama şöyle bir skıntım var aynı türktelekomun çektiği gibi bir kabloyu piyasada bulamadım malesef ,yazın çok sıcak kışın çok soğuk bölge

bu arada dikkat ettimde upload çıkış gücü neden çok düşük çıkmış anlayamadım yanlış ölçüyor olabilir modem bana kalırsa hızda hiç bir sorun yok

Merhaba, Telekomun kablosu Piyasa da kolay kolay bulunmaz Cat5E 24awg bir kablo türü KDP PA Altın kablo diye geçiyor. Ortamlar da normal Ethernet/Data kablolarından daha kaliteli ve dayanıklıdır. Daha dengin de veya sağlam kablo türlerinden istiyorsanız dış ortam kablolarından alın. Ayrıca soğutma-ısıtma sistemlerin de kullanılan yalıtım izolasyonlarından da kullanabilirsiniz. Son olarak güvenilir ve gönül rahatlığıyla önerebileceğim Nexans, Reçber, Erse markalarını tercih edebilirsiniz.

2 Beğeni

Kablonuz sizin çekeceğiniz en kaliteli Cat kablodan daha kaliteli diyebiliriz. Sizin yapmanız/ yaptırmanız gereken şey direkte ki dağıtım kutusunda izolasyon sağlamanız. Size gelen kablo uçlarını kesip tekrar yak konnektör ile bağlayıp direkt olarak montajı bitirmeniz. Dağıtım kutusunun kapağı açık olduğu için her türlü hava şartlarından etkilenmiş olabilir. Bunun dışında hattınıza tanımlı hızın tamamını speedtest üzerinde görmemeniz normal Bir durum. İyi günlerde kullanın.

1 Beğeni

Cevabınız için teşekkürler, direk teki kutuya kapak hazırlayıp takacağım, artık buna da şükür.

1 Beğeni

kablo aynen dediğiniz gibi bakır kabloları baya kalın gözüküyor

1 Beğeni

Kapak yerine dediğim şekilde boncuk klemens ile orada ki klemenslere girmeden direkt bağlar iseniz daha sağlıklı olur. Hem de boncuk klemens hava şartlarından etkilenmez

1 Beğeni