Telekom Santal SNR Değeri Ne Olmalı

Apartmanda fiberden Telefon hattına dönüştüren Tip 11B santral var. Bu santrale 10 metre uzağındaki Saha dolabına modemimi taktım Alınabilir hız 94Mbit çıktı. bence en az Maksimum alınailir hız150-160Mbit değer göstermesi gerekirdi. Santral kutuda sıkıntı olduğu belli. Kime şikayet edeceğim? TurkNet Destek ya beni anlamak sitemiyor yada derdimi anlatamıyorum. Benim santrala bu kadar yakınken 100Mbit alabilmem gerekmez mi? Dorum sitelernde görüyoruz. 150Metre mesafe den modem den alınabilir max hız 140 diyor…

Bölgedeki kullanım yoğunluğu , kablo kalitesi bunlara etki eder. Ben tip1 dolaba bağlıyım büyük bir dolap fakat 60mbps max hız alıyorum.

O kutuya abone geldikçe max hız düşer yapacak bir şey yok.

SNR düşmesi abone fazlalığındanmı diyorsunuz? Sıkıntı SNR zayıflığı. Dolaba bakım filan yapılsa düzelmez mi?

sizdemi bu dolaba çok yakınsınız? Hat zayıflaması kaç? Bende Hat zayıflama 1.8dB mesela

Dolaplar için Telekom ile iletişime geçin.

Bugün Türk Telekom özel santral numarasını aradım. Hattınızda problem görünüyor dedi. Fakat bizim ekip yolayabilmemiz için TurkNet den talep gelmesi gerekiyor dedi. TürNET kapattığı desteği açarak durumu anlatmaya çalıştım. Bana oyalama taktiği gibi geldi ama ne yapabilirm ki?