Telefonda hızım düştü

Telefonda hızım olan 33mpbs i tam olarak alıyordum. Bi kaç gündür sanki sabitlenmiş gibi 15 Mpbs üstüne çıkmıyor. PC wifi sinde sorun yok. Neden böyle olmuş olabilir?

Hat değerleri düşmüş mü? Eğer düşmedi ise önce Modemi kapatıp açın sonrasında farklı bir wifi kanalı seçip deneyin. Komşuların wifi kanalı ile çakışma olmuş olabilir.

1 Beğeni

Sadece aynı telefonda sorun yaşıyor isen telefonunda konum uygulamaları gibi şeyleri kapatıp hız testi yap çünkü xiaomi markalarında konumun sürekli açık olması çok fazla etkiliyor hızı

1 Beğeni

Hat degerlerinde düşme yok. Eve geçince deneyeceğim teşekkürler

Alper Bey, Eğer hat değerleriniz de bir değişim yoksa modeminizi kapatıp açtıktan sonra kablolu test yapma imkanınız varsa test yapın lütfen. Telefonlar daha düşük hız alır ancak %50 ye yakın düşük hız çıkartması normal değil. Başka telefonlarla da test yapın lütfen.

Kablolu test ve diğer cihazlardan yaptığım kablosuz testlerde sorun yoktu. Benim telefonda 15 in üstüne çıkamadım. Diğer telefon 25 30 u görüyor.

Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra Modeminiz ile tekrar bağlantı kurdugunuz zaman sorun yüksek ihtimalle düzelecektir.

1 Beğeni

En iyisi dediğimi yapın eskiden sorun yoksa ve telefon bozuk değilse çözüm sağlanır

Tamamdır teşekkürler

Telefon arka planda çin dns leri üzerinden veri alışverişi de yapıyor olabilir.

1 Beğeni