Telefon hattı iptal edilmiş

Telefon hattım 23 mayıs tarihinden beri çalışmıyor, bilgim dışında iptal edilmiş, online işlemlerden bir ayı geçiktir bildirmeme rağmen hala çözülmedi, bugün de İnternetim çalışmıyor

Abone no 3*******

Merhaba @Tamer10 , ilettiğiniz müşteri numarasına ait aktif bir aboneliğe ulaşamadım :pray:

Pardon yanlış yazmışım 3********

@Tamer10 , bu durumu ilgili birime ilettim. Kontrol edilecek ve sizinle iletişime geçilecek :innocent:

Türk Telekom a gittim,TurkNet bu hat ile ilgili bugün tekrar talepte bulunmuş fakat detayını göremiyoruz ,İnternetinizde bu yüzden bugün kesilmiştir dediler.

Az önce TurkNet tarafından arandım, hattımın geçiş yaptığım millenicom tarafından iptal edildiği ve hattın turktelekom havuzuna düştüğü söylendi. Millenicom dan TurkNet 'e temmuz 2023 tarihinde geçtim, hattım 2024 mayıs ayına kadar turknette aktifti, bu nasıl mümkün olabilir ? Bana Turknetin yönetim kuruluyla görüşüleceği ve dönüş yapılacağı söylendi. Bu hattı 25 senedir aktif kullanıyorum, bu hattın geri alınamaması durumunda TurkNet hakkında tazminat davası açacağımı buradan ihtaren bildiririm.

Az önce de Türk Telekom’dan arandım btk ya şikayette bulunmuşsunuz fakat konunun bizimle ilgisi yok,bahsi geçen hattın 23 Mayıs 2024 tarihinde geçiş için başvurulduğu ve ertesi günde boşa düştüğü söylendi yani 2024 yılının 23 mayısına kadar Türk Telekom’da gözüküyormuş hattın kaydı,oysa ben millenicom dan TurkNet 'e temmuz 2023 te geçtim,ne diyeceğimi bilemiyorum

Selamlar @Tamer10, süreciniz ile alakalı arka planda inceleme devam ediyor. En kısa sürede gereken aksiyon alınacak. Bildirimlerinizi ilgili birimlere aktardık.

Evet 37 gün geçti gerekli aksiyon alınır :slight_smile:
2 gündür de İnternet yok
TurkNet 'e temmuz 2023 te geçtim ama Hat 22 mayıs 2024 e kadar turk Telekom üzerine kayıtlıymış şaka gibi
Turk Telekomdakilerin keyfi yerinde olursa o hattı geri verir ve belki de İnternete açılır.
Telefonda hep yuvarlak ifadelerle geçiştiriyorsunuz, hatanızı kabul etmiyorsunuz

Nihayet 42 gün sonra telefon hattı bağlandı, umarım İnternetin açılması o kadar sürmez

Merhaba @Tamer10 , net uzmanlarımız sürecinizi yakından takip ediyor. Gelişmeleri sizinle paylaşacağız🙏

İnternet hala bağlanmadı

Ayısını yaşadım. Geçtikten 1 ay sonra beimde internetim kapatıldı. Geçtiğiniz operatör iptal etti gibi birşey söylediler. TT ile iletişime geçtiler ve TT sürekli tarih atadı durdu. Yeniden başvuru yaptılar. Bu sefer de TT ekipleri haftalarca yeni kurulum için eve gelmemişti. Müdürlüğe gidip mühendis ile çözebilmiştim. Mühendisin odasından çıkmadan eve kuruluma gelmişlerdi. Kısaca eğer iptal olduysa TT’yi beklemesinler yeni hat başvurusu yapsın TurkNet adresin için.

Hala bekliyoruz İnternetin gelmesini

Türk Telekom a söz geçiremiyorsanız onların altyapısını kullanıp hizmet satmayın, beni mağdur etmeye hakkınız yok

Telefon hattı 45 günde bağlandı
10 gündür de İnternet hala yok

Merhaba @Tamer10 , sorunun çözümü için ekiplerin çalışmaları devam ediyor. Destek kaydınız hakkında ilgili birimimizle tekrar iletişime geçtik. Gelişmeler hakkında en kısa süre içerisinde dönüş yapılacaktır.

Ekiplerin çalışması :
TurkNet ekibi :sorunu mail olarak turktelekom a bildiriyor.
Telekom : maile bakıyor farklı firma, kendine ait abonelerin arızalarından sıra gelene kadar mail sümen altı.

Çok yoruluyorsunuz arka planda çalışırken, üzülüyorum…

1 Beğeni

19 gün oldu hala İnternet bağlanmadı

Önceliğiniz için tekrar ilgili birimimize kaydınızı ilettim :pray:

Aboneliği iptal ederek sorunu kökten çözmüş bulunmaktayım :slight_smile:
Turk Telekom a gittim, yeni abonelik 2 gün sonra bağlanacak.

TurkNet için bir atasözü ile sonlandırayım : başkasının atı ile yarışa girmeyin ( bu atasözü daha farklıda neyse)