Teknik Destek

Ya artık çok sıkıldım teknik destek sorunumu çözmüyor randevu için aranıcak diyorlar aramıyorlar her ay kullanamadığım internete para ödüyorum yokmu bu işin kolay çözümü farklı modemdede internetimi denedim yine ayni problem kim yardım edecek ki bana

Fatura bölümünden kayıt açarsanız kullanmadığınız aylar iade edilir.

ya ben parasını geçtim artık şu problmei düzeltsinler artık acayip sıkıldım evden çalışan ailemden biri var çalışamıyor internet yok cünkü

Sorun tam olarak ne dsl ışığınız mı yanmıyor ?

DSL işigim yaniyor ama 2 dakıkada bir internetim kesiliyor

Snr değeriniz baya düşük bu yüzden kopmalar yaşıyo olmanız muhtemel

1 Beğeni

İc tesisat çok kötü görünüyor. Ankastre den ölçüm yapabilirsiniz

1 Beğeni

iç tesisata bi bak hocam. sıkıntı oradan gözüküyor gibi. ek yerlerine bağlantı yerlerine… sorun varsa snr yi etkiler kopmalar olabilir. :slight_smile:

ankastreden benim mi ölçüm yapmam gerekıyor teknik desteğin mi yoksa elektirikçi mi

senin teknik bilgi ve imkanın varsa sen yap, eğer yoksa elektrikçiye yaptırabilirsin.
teknik desteğin gelmesi bi süre tutabilir.

1 Beğeni

cumartesi için randevu aldım TurkNet yerinde ekibinden benim kendi bilgim yok malesef onları beklıeyecğim onlar sorunu çözer die ümid ediyorum

1 Beğeni

randevu aldıysanız o daha güzel. o gün gelip sorununuzu çözerler ya da sorunu söylerler umarım. beklemek gerekiyor o zaman. :slight_smile:

aynen bilgi için teşekkür ederim hayırlı geceler

1 Beğeni

size de iyi geceler. kesintisiz ve hızlı internetli günler dilerim.

Türknetin destek ekibinin ücretlendirmesi nasıl oluyor? Kontrol ediyor sorun varsa müdahale etmesini kabul edersek mi ücret alınıyor yoksa kontrol ediyor sorun olduğu takdirde direkt ücret mi yansıtılıyor?

1 Beğeni

kontrol ediyor, senin iç tesisatında sorun varsa 99 tl gelme parası alıyor, eğer sen iç tesisattaki sorunumu çöz dersen 99 tl ye ek olarak çözüp kullandığı malzemenin parasını alıyor. sorun senden kaynaklı değilse, telekom kaynaklı ise sana ücret çıkarmıyorlar diye biliyorum.

2 Beğeni

Çok fazla bi fark olmadığı sürece de alınıyor mu acaba? Neye göre sorun olup olmadığı belirleniyor mesela? :thinking:

mesela iç tesisatındaki kablo eskidi diyelim. çektiler 30 metre kablo. 60 tl. kabloda kulanılan aksesuarlar falan derken 75 tl tuttu. gelme parası ile falan maksimum 200 tl fatura çıkar. bunu alırlar. ama 3-5 liralık cüzi bişi çıkarsa alacaklarını sanmam. :slight_smile:

diyelim adam geldi ek yerinde oksitlenme var. üfledi sildi. sorun gitti. o zaman sadece 99 tl alır. sonuçta işimi gücümü bıraktım geldim parası o 99 tl :slight_smile:

1 Beğeni

Kontroller süresince profilde değişiklik yapmamanızı rica ederim. Yerinde destek ekibimizi adresinizde kontrol yapmaları ve ankastre kutusuna ulaşan hız ile ilgili bilgi iletmeleri için adresinize yönlendirdim. Normalde bul işlem ücretli fakat şu an için sadece iç tesisatınız ile ilgili malzeme değişimi olur ise onayınız doğrultusunda işlem yapacak ve ücret talep edeceklerdir. İyi günler dilerim.
bana böyle bir mesaj geldi eğer işlem yaparlarsa sadece kablo deiştirdim mesela kablo parası alıcaklar değilmi 99 tl ücret yansıtmıcaklar

ben buradan 99 tl yi bu seferlik almayacağız, malzeme masrafı yaparsak onun parasını alacağız anlamını çıkartıyorum. belki daha önce gelmişlerdir 99 tl almışlardır ama kendi yaptıkları işte sorun çıkınca garanti kapsamında bu sefer para almayacağız demiş olabilirler. sonuçta yaptıkları işin arkasında durmaları lazım.

1 Beğeni